جلسه هماهنگی پایلوت سازی شهرک اکباتان برای اجرای طرح دوچرخه سواری

جلسه هماهنگی پایلوت سازی شهرک اکباتان برای اجرای طرح دوچرخه سواری در روز چهارشنبه مورخ ۹۷/۴/۶ در محل شهرداری منطقه ۵ برگزار گردید.
در این جلسه کارشناسان واحد توسعه سیستم های حمل و نقل پاک و خانم دکتر حسین زاده بعنوان مشاور طرح شهرداری تهران، همچنین مهندس اسدی شهردار منطقه ۵ و معاونین مربوطه و شهردار ناحیه ۶ و آقای کرد رئیس هیات مدیره مرکزی شهرک اکباتان و خانم تبریزی دبیر شورایاری و آقای سرآبادانی عضو شورایاری حضور داشتند.
خانم دکتر حسین زاده بر لزوم تغییر در سبک زندگی و ایجاد و گسترش حمل و نقل پاک همچون دوچرخه سواری تاکید کرد.
جهت نظارت بر اجرای طرح، کمیته راهبری زیر نظر معاونت ترافیک شهرداری تهران ایجاد خواهد شد.
بمنظور ایجاد فرهنگ دوچرخه سواری و اعتماد سازی گروه های همدل جهت تبدیل به جریان اجتماعی ایجاد شده و سرچشمه آن بدلیل مستعد بودن از شهرک اکباتان آغاز خواهد گردید و کارگاه‌های آموزشی در بلوکهای شهرک راه اندازی خواهد شد.
دوچرخه سواری به بخش‌های ترددی، فراغتی، اقتصادی همچون پیک دوچرخه تقسیم خواهد شد.
بخش خصوصی جهت سرمایه گذاری ترغیب شده و در زمینه محدودیت‌های بانوان راهکار ارائه خواهد شد تا ۵۰% افراد جامعه در این طرح مشارکت فعال داشته باشند.
مهندس اسدی شهردار منطقه ۵ هم در پایان تاکید نمود با همکاری ساکنین شهرک اکباتان این طرح هر چه سریعتر اجرایی گردد و اظهار امیدواری نمود طرح مذکور ظرف مدت ۸ ماه اجرایی شده و در زمینه احداث مسیر مناسب و بستر سازی برنامه ریزی عملی صورت گیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *