پیام رئیس هیات مدیره مرکزی شهرک اکباتان

با سلام خدمت کلیه همشهرکیان محترم و تشکر از نشریه شهرما که در طول چند سال فعالیت توانسته است اعتماد ساکنین شهرک را بدست آورد.
متاسفانه شهرک اکباتان را باید «شهرک پروژه های نیمه تمام» خطاب کرد.
اجرای نیمه کاره پروژه ساخت تعمیر قطارهای مترو، بلا تکلیف ماندن زمین های ضلع شمالی مگامال و آماده نشدن باند ورودی به پارکینگ مگامال از اتوبان شهید ستاری و عدم راه اندازی پارکینگ های مجتمع قبل از افتتاح پردیس سینمایی مگامال، اجرای ناقص و جانمایی اشتباه واحد های تجاری دور میدان بسیج، عدم جانمایی محل ثابت جهت بازار میوه و تره‌بار، بلا تکلیف ماندن اسناد مالکیت ساکنین تعداد ۸ بلوک در فاز ۲، مشخص نشدن نحوه توسعه بیمارستان صارم، عدم ارایه راه حل جهت کاهش ترافیک داخل شهرک، از مشکلاتی ست که شهرک اکباتان با آن دست و پنجه نرم می کند و ظاهرا شهرداری تهران و بخصوص شهرداری منطقه ۵ هیچ برنامه ای برای کاهش مشکلات مذکور ندارد.
بیش از ده سال از راه اندازی پروژه جهت تعمیر قطار های مترو می گذرد و قرار بود پس از اجرای پروژه در سطح آن فضای سبز ایجاد گردد.
ولی با تاخیر در اجرای آن بدلیل کمبود نقدینگی، باعث ایجاد گرد و خاک و گسترش ریزگرد و اعتراض ساکنین شهرک گردیده است.
در این خصوص جلساتی با مجری خط ۴ مترو صورت گرفت ولی عملا اجرای پروژه به کندی پیش می رود.
در مورد درخواست مترو جهت احداث ورودی دوم در مشاعات بلوک ۱۳ و باند کندرو خیابان جانبی، هیات مدیره مرکزی مخالفت خود را اعلام نمود و پیشنهاد داد ورودی دوم در ضلع جنوبی ایستگاه مترو احداث گردد.
در ضمن با راه اندازی ورودی مترو به مگامال بحث عدم وجود خروجی بدلایل ایمنی از ایستگاه مترو نیز حل خواهد شد.
در مورد نحوه استفاده از زمین های ضلع شمالی مگامال هنوز هم دغدغه وجود دارد.
در جلسات حضوری با مدیران مگامال و شهردار منطقه ۵ اعلام گردید بحث اجرای هتل، پمپ بنزین، بازار چند منظور، کارواش در محل مذکور منتفی شده است و قرار شد در محل مذکور فضای سبز مناسب جهت استفاده اهالی شهرک احداث گردد ولی عملا حرکت مثبتی در این خصوص دیده نمی شود و دغدغه کاربری نامناسب از زمین های مذکور وجود دارد.
با توجه به وجود ایستگاه مترو و مجتمع مگامال بخصوص پس از راه اندازی پردیس سینمایی و وجود بیمارستان صارم، پردیس دانشگاه شهید بهشتی و برخی نهاد های اداری، شهرک اکباتان ظرفیت و گنجایش بیش از این را ندارد و احداث هرگونه مجتمع تجاری و خدماتی که منجر به جذب مشتری از بیرون شهرک گردد، شاهد تشدید بیش از پیش ترافیک در سطح معابر شهرک خواهیم شد.
طبق قولی که مسئولان مگامال داده بودند قرار بود باند ورودی از شهید ستاری به پارکینگ مگامال شهریور ماه سال گذشته آماده گردد ولی متاسفانه بعد از گذشت ۹ ماه باند مربوطه آماده نشده است و شاهد هستیم که روزانه خیل خودروهای ورودی به پارکینگ مگامال و ایستگاه مترو باعث تشدید ترافیک در سطح معابر شهرک می شود و بدلیل عدم راه اندازی پارکینگ های مذکور، خیابان‌های مجاور میزبان اجباری پذیرش خودروهای مشتریان مگامال هستند!
در جلسات اخیری که با مهندس اسدی شهردار محترم منطقه ۵ داشتیم ایشان هم گلایه داشتند که قبل از افتتاح پردیس سینمای مگامال می بایست پارکینگ های مربوطه آماده می شد و در این خصوص قول پی گیری دادند.
در مورد صدور اسناد مالکیت برای برخی بلوک های شهرک ظاهرا شهرداری منطقه ۵ جهت ارائه پایان کار مانع تراشی می کند و دراین خصوص انتظار است شهرداری مشکلات فی مابین با سازمان نو سازی و عمران اکباتان را حل نماید و در صورت باقی‌ماندن مشکلات باید از شهردار تهران و یا شورای شهر یاری جست.
در مورد ساخت و ساز در فاز ۲ بیمارستان صارم، شهردار منطقه اظهار بی اطلاعی کردند و اعلام نمودند هیچگونه مجوزی در این خصوص صادر نشده است.
جهت استفاده از پارکینگ ضلع شمالی بازار میوه و تره بار مقرر شد از سوی هیات مدیره مرکزی طرحی جهت ایجاد رمپ مناسب جهت دسترسی مشتریان بازارچه به شهرداری ارائه گردد.
در پایان خدمت همشهرکیان محترم اعلام می کنم راه حل برخی مشکلات برجا مانده در سطح شهرک، نیاز دستور از مسولین ارشد کشوری دارد و در این خصوص هیات مدیره مرکزی آمادگی دارد تا از کمک ها و راهنمایی های ساکنین فرهیخته شهرک اکباتان استفاده نماید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *