۱۰ هزار کودک یتیم در ۲۰ استان کشور حامی ندارند/ پرداخت وام ۳۰ میلیون تومانی به نیازمندان

10 هزار کودک یتیم در 20 استان کشور حامی ندارند/ پرداخت وام 30 میلیون تومانی به نیازمندانبه گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در این بسته خبری مهم ترین رویدادهای کمیته امداد امام خمینی(ره) در خرداد ماه ۹۶ را مشاهده کنید.

۱۰ هزار کودک یتیم در ۲۰ استان کشور حامی ندارند

ابوالقاسم رستگار مدیر کل امور اجرایی مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: در حال حاضر ۱۰ هزار کودک یتیم در ۲۰ استان کشور فاقد حامی هستند. روزانه باید ۴ میلیارد تومان درآمد کسب شود تا بخشی از نیازها را بتوان رفع کرد و این درآمد باید به رقم یک هزار و ۷۳۰ میلیارد تومان برسد در حالی که اعتبارات موجود فقط ۲۵ درصد نیازها را رفع می‌کند و در تلاش هستیم این میزان بیشتر شود.

تمام مددجویان کمیته امداد در سه سال آینده صاحب مسکن می‌شوند

سید پرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت:اولویت برخورداری از خدمات مسکن با مناطق روستایی، محروم، مرزی، شهرستان‌های زیر ۱۰۰ هزار نفرجمعیت و مناطق در معرض آسیب بلایای طبیعی است. همچنین در سال ۹۵ حدود ۴۰۰ میلیارد تومان برای تامین مسکن مددجویان هزینه شده است،  اعتبار حوزه مسکن کمیته امداد در سال ۹۶ با استفاده از اعتبارات دولتی، جمع آوری صدقات، مشارکت خیران و منابع اختصاصی این نهاد در سال ۹۶ به یک هزار میلیارد تومان افزایش پیدا خواهد کرد.

کمیته امداد ۳۰۰ میلیارد جریمه شد/صندوق بیمه عشایر از سال ۸۹ تاکنون به تعهدات خود عمل نکرده است

جعفر رحیمی مدیر کل اداره بهداشت، درمان و تأمین بیمه کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت:صندوق بیمه عشایر از سال ۸۹ تا کنون به تعهدات خود در قبال کمیته امداد عمل نکرده است. از سال‌ ۸۹ تا۹۱ دولت ریالی بابت حق بیمه این افراد به کمیته پرداخت نکرد اما ‌ناگهان در سال ۹۲ اعتباری تزریق کرد که توانستیم حق بیمه سال های ۹۳ و ۹۴ را بابت ۱۴۰ هزار نفر پرداخت کرده و اشتباه خود را تکرار کنیم، چراکه همچنان صندوق تعهدی را پرداخت نکرد و حتی به فوتی‌ها مستمری نداد و از سال ۸۹ به تعهدات خود عمل نکرد.

تسهیلات ۹۰۰ میلیارد تومانی بانک ملی به مددجویان کمیته امداد

سید پرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) در مراسم امضای تفاهم نامه با بانک ملی گفت: بانک ملی امسال متعهد به پرداخت ۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به منظور ایجاد اشتغال و توانمند سازی مددجویان کمیته امداد شده است.

وی افزود: تعامل و همکاری بانک ملی با این نهاد موجب شده است که سقف تسهیلات پرداختی در سال جاری به ۹۰۰ میلیارد تومان افزایش یابد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) سال گذشته تعهد بانک ملی برای ارائه تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزایی ۳۰۰ میلیارد تومان بوده است که با افزایش ۳ برابری این مبلغ در سال جاری به ۹۰۰ میلیارد تومان رسید.

افزایش حمایت‌های مالی کمیته امداد از مددجویان

محمد امید معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: مبلغ ۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۶ برای حمایت‌های مالی از مددجویان کمیته امداد در نظر گرفته شده است. در سال ۹۵ تعداد یک هزار و ۲۴۰ هزار مورد بازدید از طرح‌های اشتغال توسط بازرسان و متخصصان در هر رشته انجام و مشاوره‌های لازم به مددجویان ارایه شده است و در این راستا به منظور فنی و تخصصی تر شدن نظارت‌ها، سامانه‌ای طراحی و به زودی راه اندازی می‌شود تا ناظران پس از اعمال اصلاحات بر طرح‌ها، اطلاعات لازم را در سیستم ثبت کنند.

پرداخت وام ۳۰ میلیون تومانی به نیازمندان

محسن ولیئی مدیر کل کمیته امداد استان تهران گفت: مبلغ ۱۵ میلیون تومان وام کشاورزی به افراد غیرنیازمند و ۳۰ میلیون تومان به نیازمندان پرداخت می‌شود.

وی افزود: با همکاری وزارت جهاد کشاوری مبلغ ۱۰۴ میلیارد تومان وام توسط ۷ بانک عامل در اختیار غیر نیازمندان و گروه‌های بیکار متقاضی برای فعالیت در حوزه کشاورزی قرار می گیرد که سقف آن ۱۵ میلیون تومان و با کارمزد ۴ درصد خواهد بود.

ارائه آموزش‌های کوتاه مدت و بلند مدت اشتغال به ۱۶ هزار مددجو

امیر عذیری معاون اشتغال و خود کفایی کمیته امداد استان تهران گفت: طرح استعدادسنجی تا پایان سال ۹۶ به بیش از ۱۶ هزار مددجوی مستعد اشتغال خدمات آموزشی ارایه می‌شود. طرح استعداد سنجی شغلی از طریق ایجاد بانک اطلاعاتی کامل از وضعیت مددجویان شامل اطلاعات جمع‎آوری شده میدانی، گزارش تحلیلی مددکار خانواده، گزارش تخصصی کارشناسان اشتغال و پیشنهادات در خصوص میزان آموزش‎های مورد نیاز، سنجش، میزان استعداد درونی و توانایی جهت اشتغال انجام می‌شود، شغل‎های پیشنهادی برای مددجویان مستعد اشتغال بر اساس استعداد و آموزش‎های فردی این افراد است.

ایجاد بیش از ۲ هزار فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد

امیر عذیری معاون اشتغال و خود کفایی کمیته امداد استان تهران گفت: بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان واجد شرایط تحت حمایت کمیته امداد استان تهران در سال گذشته با اعتبار حدود ۴۰ میلیارد تومان ایجاد شد. بازارچه عرضه تولیدات خودکفایی زنان سرپرست خانوار با هدف معرفی و فروش دستاورد‌های تولیدی خانواده‌های تحت حمایت به مدت یک هفته میزبان بازدید کنندگان است.

افزایش بیش از یکصد هزار حامی به جمع حامیان کمیته امداد

علی محمد ذوالفقاری معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: حدود یکصد و ۱۹ هزار حامی در سال ۹۵ به جمع حامیان کمیته امداد در کشور افزوده شده است. همزمان با ماه مبارک رمضان سفره های اطعام نیکوکاران با پخش غذای گرم و پرداخت کمک های نقدی برپا شده و بسته‌های غذایی متناسب با نیاز ماهانه نیازمندان توزیع می‌شود.

افزایش ۵ برابری مستمری نیازمندان تا پایان دولت/ ثبت نام ۲۰۰ هزار نفر در طرح کارورزی

علی ربیعی وزیر رفاه اعلام کرد حداقل پرداختی به مددجویان در قالب مستمری تا ۵ برابر افزایش می‌یابد بنابراین سیاست‌های حمایتی مقطعی نیست بلکه دائمی خواهد بود. شناسایی افراد نیازمند آغاز شده و به صورت پایلوت ادامه می‌یابد، چرا که سیاست‌های حمایتی مقطعی نیست بلکه جزو سیاست‌های دائمی در این دولت است.

بهره مندی ۲ هزار خانواده زندانی از خدمات حمایتی کمیته امداد

علی کریمی معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان تهران گفت:کمک‌های کمیته امداد به خانواده‌های نیازمند زندانیان در قالب مستمری و کمک‌های حمایتی انجام شده است.

وی افزود: زندانی شدن سرپرست خانواده زمینه بروز آسیب‌های اجتماعی فراوان برای اعضای خانواده زندانیان را فراهم می کند از این رو خانواده‌های نیازمند که سرپرست آن‌ها به دلیل ارتکاب جرایم غیرعمد در زندان هستند تا زمانی که شرایط بازگشت فرد زندانی به خانواده فراهم شود تحت حمایت‌های این نهاد باقی می‌مانند.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *