۷ هزار اصله درخت در پردیس گردشگری کاشته شد

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ عملیات کاشت درخت در پردیس گردشگری تهران با وجود بارندگی همچنان ادامه دارد.

بر اساس این گزارش، تاکنون بالغ بر ۲۰ هزار چاله در پارک چیتگر حفر شده و تا به امروز، بالغ بر ۷ هزار اصله نهال درخت در پارک چیتگر کاشته شده است.

با توجه به زمان محدود برای کاشت درختان، از گونه‌های سوزنی برگ و پهن برگ که با شرایط اقلیمی این منطقه سازگارند استفاده شده و اولویت اول با کاشت درختانی است که به آب کمتری احتیاج دارند، همچنین آب مورد نیاز درختان از فاضلاب تسویه شده غرب استان تهران و بازچرخانی آن تامین می‌شود.

گفتنی است، نهضت درختکاری ایران در سال‌های گذشته با برنامه‌های متعدد درختکاری و ایجاد پردیس‌های نوین درختکاری اقدامات ارزنده‌ای را در توسعه فضای سبز و بررسی درختان به انجام رسانده است.

کارگروه محیط زیست سمن‌های ایرانیان در آستانه روز درختکاری و هفته منابع طبیعی از روز ۱۵ تا ۲۲ اسفند ماه کمپین «نهضت درختکاری» با شعار «هر ایرانی یک درخت» را آغاز می‌کند.

کاشت بالغ بر ۴۰ هزار اصله درخت در پارک چیتگر و سایر محله‌های منطقه ۲۲ تهران، احداث پردیس گردشگری در این پارک و کاشت ۱۰ هزار اصله درخت جنگلی در بوستان سرخه حصار، منطقه تلو از برنامه‌های پیش رو این کارگروه است.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *