۲ صندوق زن حرفه‌ای خودرو‌های جنوب پایتخت به دام افتادند

۲ صندوق زن حرفه‌ای خودرو‌های جنوب پایتخت به دام افتادندبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ کارآگاه سید شمس الدین میرزکی معاون مبارزه با سرقت وسائط نقلیه پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: ساعت ۰۶۰۰ صبح پانزدهم اسفندماه سال گذشته فردی به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس و اظهار داشت: از صندوق عقب خودرواش، تجهیزات و قطعات خودرو از قبیل زاپاس، آچار چرخ، جعبه ابزار به سرقت رفته است.

او افزود: در تحقیقات اولیه توسط پلیس پیشگیری سارق شناسایی نشد و پرونده تشکیل شده برای شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان به اداره بیستم پلیس آگاهی ارجاع شد.

این مقام انتظامی عنوان داشت: به دنبال شکایت مرد جوان پرونده‌های مشابه دیگری به اداره بیستم ارجاع شد و همگی حکایت از این داشت که سارق یا سارقان در جنوب پایتخت اقدام به سرقت از صندوق عقب خودرو‌ها می‌کنند.

سرهنگ میرزکی عنوان کرد: در تحقیقات میدانی از محل‌های وقوع جرم، کارآگاهان موفق شدند چهره یکی از سارقان حرفه‌ای را به نام جمشید (۴۰ ساله) مورد شناسایی قرار دهند و در پایش‌های اطلاعاتی، مخفیگاه وی را در محدوده مشیریه شناسایی کنند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه نتیجه تحقیقات انجام شده در اختیار بازپرس شعبه هشتم ناحیه ۳۴ تهران قرار گرفت، ادامه داد: با دستور قضائی کارآگاهان موفق شدند در بیست و چهارم تیرماه جمشید و همدستش (محسن.۳۷ ساله) را در یک عملیات پلیسی دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه آنان، تعدادی اموال مسروقه (زاپاس – ابزارآلات و..) کشف و اداره بیستم منتقل کنند.

معاون مبارزه با سرقت وسائط نقلیه پلیس آگاهی پایتخت بیان داشت: هر ۲ متهم در بازجوئی‌های تکمیلی به سرقت از صندوق عقب خودرو‌ها در جنوب شهر تهران اعتراف و اظهار داشتند: مرتکب ۵۰۰ فقره سرقت با همکاری یکدیگر شده اند.

وی افزود: متهمان اظهار داشتند: پس از رهایی از زندان در ساعات پایانی شب تا ۵ صبح با استفاده از یک دستگاه خودروی وانت پیکان در محله‌های اتابک – کیانشهر – غیاثی و محدود‌های جنوبی تهران پرسه زنی می‌کردیم و پس از سرقت تجهیزات خودرو، به مالخر به نام هاشم در محدوده شوش به مبلغ ناچیزی می‌فروختیم که پول حاصله از آن را صرف مصرف مواد مخدر و هزینه زندگیمان می‌کردیم.

معاون مبارزه با سرقت وسائط نقلیه پلیس آگاهی پایتخت گفت: متهمان با دستور قضائی برای کشف جزئیات پرونده و دستگیری مالخر اموال مسروقه در اختیار اداره بیستم پلیس آگاهی پایتخت قرار دارند.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *