۲۵۰ هزار تهرانی بی‌سواد هستند

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، چهارمین جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی به ریاست محسنی‌بندپی استاندار تهران، مروستی مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی، صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان در محل استانداری تهران برگزار شد.

محسنی بندپی استاندار تهران ضمن اشاره به اینکه یکی از معیار‌های توسعه یافتگی و توسعه شاخص انسانی کشور‌ها میزان بهره‌مندی و برخورداری آحاد جامعه از تحصیلات است، گفت: ۲۵۰ هزار نفر بین ۱۰ تا ۴۹ سال در استان تهران بی‌سواد هستند.

نماینده عالی دولت در استان تهران نبود آمار دقیق از بیسوادان را بزرگترین و مهمترین چالش و مانع برای رسیدن به هدف اعلام کرد و گفت: در این زمینه با همکاری مرکز آمار ایران گام موثری در این راه برداشته می‌شود.

وی افزود: تمام دستگاه‌هایی که در این زمینه توانایی کار، کمک و حمایت دارند باید در هم افزایی و رسیدن به هدف کوشا باشند.

محسنی بندپی با اشاره به اینکه منابع مالی، فضای فیزیکی و تأمین منابع انسانی در این زمینه وجود دارد، تصریح کرد: آموزش و پرورش برنامه ریزی کامل برای فراهم کردن زمینه آموزش این افراد را دارد.

انوشیروان محسنی بندپی در ادامه گفت: ما باید نسبت به شناسایی و راهکار‌های موجود تلاش کنیم تا مقابله اصولی وکارشناسی برای افزایش سواد آحاد جامعه داشته باشیم.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *