۱۵دقیقه میانگین تاخیر پرواز حجاج/ ۴ درمانگاه شبانه روزی به زائران خدمات رسانی می‌کنند

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ جواد شاد معاون ستاد مدینه منوره اظهار کرد: حدود ۹ هزار زائر در ۱۳ هتل مدینه مستقر هستند و حدود ۱۲ هزار نفر نیز تا امروز شهر پیامبر(ص) را ترک کرده و به مکه مشرف شده اند.

جواد شاد با بیان اینکه ۲۳ هتل برای زائران مدینه بعد در نظر آماده و تجهیز شده است، افزود: در مقایسه با حج ۹۶، وضعیت اسکان زائران در حج امسال بهتر شده و هتل‌ها بیشتر نزدیک حرم نبوی است تا زائران برای رفتن به زیارت دچار زحمت نشوند.

وی درباره وضعیت تغذیه حجاج هم گفت: بحمدالله وضعیت پذیرایی از زائران مطلوب‌تر از پارسال است و مواد اولیه وعده‌های صبحانه، ناهار و شام از بهترین مواد تهیه می‌شود.

شاد درباره نحوه پخت و توزیع غذا بین زائران هم گفت: دو وعده ناهار و شام به دست آشپز‌های خبره ایرانی در آشپزخانه مرکزی مدینه طبخ و در اسرع وقت در هتل‌ها توزیع می‌شود.


بیشتر بخوانید: لیست اقلام و داروهای ممنوعه برای حجاج/ زائران آبغوره، ترشی و شیرین‌بیان حمل نکنند


معاون ستاد مدینه در ادامه درباره وضعیت پرواز‌ها به شهر پیامبر(ص) هم گفت: زائران تاکنون با ۸۵ پرواز وارد مدینه شده اند و میانگین تاخیر پرواز‌ها حدود ۱۵ دقیقه بوده است.

شاد در ادامه به خدمات پزشکی در مدینه هم اشاره کرد و گفت: چهار درمانگاه به صورت ۲۴ ساعته در خدمت زائران است و تاکنون مورد خاصی درباره روند درمانی حجاج گزارش نشده است.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *