۱۱ هزار نفر از کارکنان شورای حل اختلاف باید حداقل حقوق را دریافت کنند

۱۱ هزار نفر از کارکنان شورای حل اختلاف باید حداقل حقوق را دریافت کنندبه گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،  علیرضا محجوب نماینده مردم تهران در جلسه علنی امروز در جریان طرح سوال از وزیر دادگستری مبنی بر عدم رعایت قانون مصوب سال ۹۴ در بودجه‌نویسی سال گذشته که جزء تخلفات مجلس و کمیسیون بودجه است، اظهار کرد: متاسفانه تنها یک چهارم اعتبارات به شورای حل اختلاف تخصیص داده شده است در حالی که باید اعتبارات آن‌ها به صورت صددرصدی تخصیص داده می‌شد.

نماینده مردم تهران با بیان اینکه کمیسیون برنامه  و بودجه سال گذشته تصمیم خلاف قانونی گرفته است، ادامه داد: وقتی مجلس در وظیفه‌اش قصور کرده است، چطور می‌خواهیم یک وزارتخانه را بازخواست کنیم.

وی با اشاره به اینکه سوال بنده از وزیر دادگستری این است که مگر شما در هیئت وزیران نبودید و چرا برای سال ۹۷ با تخصیص ۵۰ درصدی موافقت نکردید؟ گفت: اگر این تخصیص به صورت صددرصدی اتفاق بیفتد، مشکل بیمه و حقوق کارکنان اقتصادی حل می‌شود.

محجوب با بیان اینکه کارکنان شورای حل اختلاف به ۳ میلیون و ۳۰۰ پرونده رسیدگی کردند و این مسئله حاکی از آن است که بیش از ظرفیت‌شان کار کردند، تصریح کرد: ۲۱ هزار فارغ‌التحصیل دانشگاهی در شورای حل اختلاف هستند که به آن‌ها ۱۸۰ هزار تومان حقوق می‌دهید، در حالی که باید به ۱۱ هزار نفر حداقل حقوق را پرداخت کنید و به مابقی پاداش دهید.

علی مطهری نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه را بر عهده داشت در ادامه اظهار کرد: عملکرد شورا‌های حل اختلاف بسیار خوب بوده چرا که آن‌ها سه میلیون پرونده را از دستور کار خارج کردند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: کمیسیون برنامه و بودجه باید به این موضوع  رسیدگی کند.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *