یارانه معیشتی و نقدی جدا پرداخت می‌شود/ وزارت رفاه باید بانک اطلاعاتی خود را اصلاح کند

یارانه معیشتی و نقدی به صورت تفکیک شده پرداخت می‌شود/ وزارت رفاه باید بانک اطلاعاتی خود را اصلاح کندبه گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، هادی قوامی سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ در نشست خبری این کمیسیون که در محل مجلس شورای اسلامی برگزار شد اظهار کرد: به موجب مصوبه کمیسیون تلفیق در سال ۹۹ به ۷۸ میلیون نفر یارانه ۴۵ تومانی و به ۶۰ میلیون نفر نیز یارانه معیشتی داده خواهد شد.

او افزود: وزارت رفاه مکلف شد که بانک‌های اطلاعاتی خود را اصلاح کند تا کسانی که واقعاً به یارانه معیشتی نیاز دارند از این کمک معیشتی برخوردار شوند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ با اشاره به شیوه تصویب بودجه اظهار کرد: اگر بررسی بودجه مشمول اصل ۸۵ شود کمیسیون تلفیق وظیفه دارد که مصوبه خود را از تبصره یک تا آخر بررسی کند و امیدواریم که در این صورت بودجه ۹۹ را پیش از پایان سال مصوب و به دولت ابلاغ کنیم.

قوامی ادامه داد: ما در حال رأی‌گیری از نمایندگان به صورت استمزاجی هستیم تا جلسه علنی در مجلس تشکیل شود و مشخص شود که بودجه باید به صورت عادی بررسی شود یا به صورت اصل ۸۵، اگر اصل ۸۵ تصویب شود کمیسیون تلفیق مجدداً به بررسی بودجه خواهد پرداخت، اما اگر هیچ کدام از این اتفاق‌ها نیفتد بودجه چند، دوازدهم تصویب می‌شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ افزود: با توجه به اینکه مجلس یازدهم در خرداد ماه آغاز به کار می‌کند و از آنجایی که در آیین نامه مجلس در نظر گیری بودجه بیش از سه، دوازدهم نداریم احتمال بررسی بودجه در مجلس بعدی وجود ندارد.

این خبر در حال تکمیل است…

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *