گسترش همکاری‌ اقتصادی ایران و پاکستان در امنیت پایدار مرزی موثر است

گسترش همکاری‌ اقتصادی ایران و پاکستان در امنیت پایدار مرزی موثر استبه گزارش خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، عبدالرضا رحمانی فضلی وزی کشور در حاشیه بیستمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و پاکستان در جمع خبرنگاران گفت: امروز بیستمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و پاکستان در وزارت کشور برگزار شد.

وی افزود: پیش از این کارشناسان حوزه‌های مختلف اقتصادی، تجاری، انرژی و صنعت بررسی لازم را انجام دادند، امروز هم در اجلاس بعد از ظهر توافقات صورت خواهد گرفت که این توافقات می‌توانند همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران را در حوزه‌های مختلف ارتقا دهد.

رحمانی فضلی تصریح کرد: رقم ۵ میلیارد دلار را در تبادلات بازرگانی بین دو کشور ایران و پاکستان پیش بینی کردیم، لذا با توجه به مرز مشترک، وجود بازارچه‌های مرزی و همچنین ارتباطاتی که بین دو کشور وجود دارد یقینا ارتقای همکاری‌های اقتصادی و تجاری می‌تواند در پیوند روابط دو کشور و تقویت آن موثر باشد.

وی ادامه داد: همچنین گسترش همکاری‌های اقتصادی و تجاری در افزایش میزان امنیت پایدار در مناطق مرزی ایران و پاکستان موثر خواهد بود، امیدوارم با افزایش همکاری‌ها و مشارکت در حوزه‌های اقتصادی برای هر دو کشور ایران و پاکستان گام‌های بلندی در مسیر توسعه اقتصادی برداریم.

انتهای پیام/
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *