گزارش عضو شورای شهر از عملکرد چند ماه اخیر/ بازگشایی پیاده راه ۱۷ شهریور در دستور کار

گزارش عضو شورای شهر از عملکرد چند ماه اخیر/ بازگشایی پیاده راه ۱۷ شهریور در دستور کاربه گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ افشین حبیب زاده عضو شورای شهر تهران در نشست خبری با اصحاب رسانه در گزارشی از عملکرد گفت: طی ماه های اخیر ۶ طرح از طرف بخش نظارتی و کمیته عمران ارائه شده است.

وی افزود: ساماندهی نحوه واگذاری املاک شهرداری بصورت بهره برداری یکی از این طرح ها بود. در این خصوص لازم به ذکر می دانم واگذاری املاک جهت بهره برداری است و ملک واگذار نمی شود.

حبیب زاده با اشاره به اینکه شهرداری موظف بود پس از گذشت سه ماه گزارشی از املاک واگذاری بدهد، گفت: در طول سال های اخیر ۱۳۰۰ ملک واگذار شده است که طبق آخرین گزارش ها بیش از یکصد مورد از آنها بازگردانده شده اند و یا در حال بازپس گیری هستند.

عضو شورای شهر تهران گفت: طرح رفع گره های ترافیکی طرح دیگر مطرح شده است که طبق آخرین گزارش ها بیش از ۴۰ مورد گره ترافیکی در شهر تهران موجود بود که در این راستا شهرداری ملزم به رفع این گره های ترافیکی گردید.

وی با اشاره به طرح بازنگری اختیارات تفویض شده به شهردار تهران گفت: متاسفانه این طرح ماه هاست که ارجاع شده است اما هنوز به صحن شورا نیامده است.

حبیب زاده افزود: اصلاح اساسنامه سازمان ها و شرکت ها و اصلاح نحوه خدمات رفاهی شهرداری از دیگر طرح ها بودند که در طرح اصلاح نحوه خدمات رفاهی پیشنهاد سازمان دهی و تجمیع این خدمات مطرح بود.

عضو شورای شهر تهران در خصوص طرح اصلاح ساختار صندوق ذخیره کارکنان شهرداری گفت: این صندوق نباید به بنگاه ها بپردازد بلکه با یک بانک عامل قراردادی داشته باشد و شخص به هنگام بازنشستگی به بانک عامل مراجعه کند و پول و سود آن را همزمان دریافت کند.

وی در خصوص طرح پیاده راه ۱۷ شهریور گفت: پیشنهاد اولیه در این خصوص بازگشایی پیاده راه برای وسایل حمل و نقل عمومی از جمله تاکسی و اتوبوس است. این طرح آماده است و در حال تامین منابع برای این امر هستیم.

حبیب زاده افزود: بازگشایی کامل این پیاده راه، فاز دوم اجرایی است که باید در این خصوص مطالعات لازم صورت گیرد.

عضو شورای شهر تهران مهم ترین نگرانی در خصوص بازگشایی پیاده راه ۱۷ شهریور را تبدیل این پیاده راه به یک گره ترافیکی دانست و گفت: به گفته کارشناسان اگر این طرح بصورت کامل اجرا می شد قطعا مشکلات کنونی پیش نمی آمد. واقعیت آن است که در حال حاضر این طرح با شکست روبرو شده است.

وی در خصوص طرح مسکن آتش نشانان گفت: در این راستا افزایش تسهیلات برای خرید مسکن برای آتش نشانان در دستور کار است. همچنین تامین مسکن سازمانی نیز از برنامه های موجود است.

حبیب زاده با اشاره به امکانات کم رفاهی آتش نشانان گفت: تهیه بسته ای برای آتش نشانان در دستور کار است که به زودی ارائه می شود.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *