کوتاهی وزارت راه عامل فاجعه سیل آذربایجان است/پل‌ها و جاده‌ها زیرسازی مناسبی نداشتند

فرهنگی
محمدحسین فرهنگی در گفتگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با بیان اینکه استحکام نداشتن پل‌ها، جاده‌ها و بناهای شهرستان آذرشهر استان آذربایجان شرقی به خاطر زیرسازی‌های نامناسب بوده است، بیان داشت: اگر پل ها و جاده‌ها دارای سیل‌بندهای مناسب بودند، این اتفاقات رخ نمی‌داد.

نماینده مردم تبریز وزارت راه و شهرسازی را مسئول این فاجعه خواند و اظهار داشت: طی چند روز گذشته تعداد کشته‌ها دائما در حال افزایش و علت آن این است که سیل افراد را در مسیرهای طولانی با خود برده و جا به جا کرده است.

فرهنگی بخش دیگری از تلفات را به خاطر عدم آگاهی افراد از خودداری از تماشای حوادث غیرمترقبه عنوان  و تاکید کرد: برخی افرادی که گرفتار سیل بودند به حریم رودخانه نزدیک شده بودند و بدون حفظ فاصله ایمنی مشغول تماشای آثار سیل بودند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خاطرنشان کرد: بعد از حادثه سیل عوامل امدادی خودشان را به محل حادثه رساندند و تلاش‌های خودشان را انجام دادند.

نماینده مردم تبریز در پایان با ابراز تاسف از ضعف موجود در سازه‌ها و زیرساخت‌ها گفت: متاسفانه مردم غفلت کرده، به آنها اعتماد کردند و آسیب دیدند و دیدیم که چگونه افراد پیاده و خودروهای سواری به خاطر ضعف زیرساخت‌ها و پل‌ها طعمه سیل شدند.

انتهای پیام/

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *