کلاهبرداری از شهروندان در پوشش کارشناس بیمه

در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

کلاهبرداری از هموطنان با حضور در مقابل درب منازل با عنوان کارشناس بیمهبه گزارش خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، به تازگی مشاهده شده که افراد تحت پوشش کارشناس سازمان تأمین اجتماعی برای ارائه خدمات در منازل شهروندان با مراجعه و پس از ارائه توضیحاتی در خصوص مسائل مختلف در حوزه بیمه با فریب آن‌ها اقدام به کلاهبرداری از افراد می‌کنند.

برای بررسی بیشتر این موضوع و آگاهی بیشتر هموطنان به سراغ معاون اجتماعی پلیس آگاهی ناجا رفتیم و در این خصوص از وی پرس‌وجو کردیم.

سرهنگ شهاب امینی معاون اجتماعی پلیس آگاهی ناجا در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: سرقت‌های در پوشش مأمور یکی از شگردهای سارقان است؛ در این روش افراد با سوء استفاده از عناوین نظامی، انتظامی و گاه در پوشش مأمور آب، برق، گاز، بهداشت، شهرداری، کمیته امداد، پستچی و سایر سازمان‌ها اقدام به کلاهبرداری و سرقت اموال شهروندان می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه کارآگاهان پلیس آگاهی در برخورد با این گونه جرایم جدی بوده و رسیدگی به این موضوعات را با سرعت، دقت و قاطعیت در دستور کار خود قرار می‌دهند، افزود: با اینکه پلیس بارها توصیه کرده که تنها شرط مأمور بودن افراد فقط لباس، دستبند، بی‌سیم و غیره نیست، اما باز هم شاهد پرونده‌هایی با عنوان سرقت تحت پوشش مأمور هستیم که شهروندان باید در برخورد با این موارد حساسیت و احتیاط بیشتری به خرج دهند.

معاون اجتماعی پلیس آگاهی ناجا تصریح کرد: در صورت مراجعه چنین افرادی به درب منازل، شهروندان باید با درخواست کارت شناسایی معتبر از افراد آن‌ها را شناسایی کنند و در صورت لزوم از سازمان‌ مربوطه برای احراز هویت افراد استعلام بگیرند.

وی افزود: به زنان خانه‌دار و افراد سالمندی که تنها در خانه حضور دارند توصیه می‌کنیم افراد را از طریق چشمی درب و آیفون‌های تصویری شناسایی کنند و تا قبل از حضور خانواده یا همسایه‌های مطمئن از باز کردن درب به روی افراد ناشناس با هر عنوانی خودداری کنند.

سرهنگ امینی تصریح کرد: بر اساس قانون ماموران انتظامی و سایر افرادی که دارای عناوین مختلف در ارگان‌ها و سازمان‌های مختلف در کشور هستند، حق ورود به حریم خصوصی و منازل شهروندان را ندارند؛ لذا در صورت مراجعه چنین افرادی به منازل آن‌ها می‌توانند با درخواست کارت شناسایی و احکام قضایی نسبت به احراز هویت مراجعان اطمینان حاصل کنند و در غیر این صورت اجازه ورود به خانه و خودرو خود را ندهند.

به گفته معاون اجتماعی پلیس آگاهی ناجا هموطنان در صورت مشاهده موارد مشکوک آرامش و خونسردی خود را حفظ کنند و مراتب را در اسرع وقت به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *