کشف سلاح‌ها و تجهیزات انگلیسی و اسرائیلی در غوطه شرقی

کشف سلاح‌ها و تجهیزات انگلیسی و اسرائیلی در غوطه شرقیبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه، انبار‌های جدید حاوی انواع تسلیحات و موشک، خمپاره‌انداز‌های پیشرفته ساخت رژیم صهیونیستی، دستگاه‌های ارتباطی ساخت انگلیس، خودرو‌های زرهی و نظامی مورد استفاده گروه‌های تروریستی، در ادامه عملیات جستجوی ارتش سوریه در مناطق آزاد شده در غوطه شرقی ریف دمشق کشف و ضبط شده است.

شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه با اعلام این خبر و پخش تصاویری گزارش داد انواع تسلیحات، بمب، موشک‌های دست ساز، تجهیزات نظامی و خمپاره‌های ساخت اسرائیل هنگام جستجو از مناطق جوبر و عین ترما در غوطه شرقی کشف و ضبط شد. تعدادی دستگاه‌های ارتباطاتی ساخت انگلیس و نیز خمپاره انداز‌های ساخت اسرائیل در این عملیات کشف شده است.

یکی از نیرو‌های سوری درباره این تسلیحات و مهمات توضیح داد و گفت: «خمپاره انداز اسرائیلی لاو از جمله تجهیزات کشف‌شده است».

همچنین در یکی از مقر‌های اصلی گروه تروریستی فیلق الرحمن، تجهیزات سنگین مورد استفاده تروریست‌ها قرار داشت. یک افسر سوری گفت: «هنگام جستجوی مقر اصلی گروه تروریستی فیلق الرحمن تعداد زیادی سلاح‌های سنگین از جمله سه دستگاه تانک و دو دستگاه خودروی زرهی و دو عدد توپ ۵۷ میلی متر و نیز توپ ۲۳ میلی متر و نیز یک دستگاه خودروی ویژه حمله انتحاری و انبار بزرگی از مهمات و چهار دستگاه مولد برق پیدا شد». همچنین در این عملیات، تونلی پیدا شد که با اتصال به شبکه‌ای از تونل‌ها، یکی از مقر‌های تروریست‌های فیلق الرحمن را به مقر‌های دیگر این گروه وصل کرده است.
انتهای پیام/

تسلیحات پیشرفته انگلیسی و اسرائیلی در دستان تروریست‌های حاضر در سوریه

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *