کشف بیش از هزار کیلوگرم مواد مخدر

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، ناصر اصلانی معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: مجموع کشفیات هفته پایانی مرداد ماه ، ۱۰۰۹۵ کیلوگرم می‌باشد و بیشترین حجم مواد مکشوفه مربوط به تریاک به میزان ۹۰۱۷ کیلوگرم است که ۸۹ درصد مجموع کشفیات را شامل می‌شود.

این مقام مسئول ادامه داد: همچنین از این میزان ۵۰۲ کیلوگرم حشیش، ۱۲۴ کیلوگرم شیشه، ۸۳ کیلوگرم هرویین، ۲۱ کیلوگرم مرفین، ۱۵۲۴۴ عدد قرص روان‌گردان، ۲۹۰۲۷ لیتر پیش‌ساز و ۳۴۷ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است.

اصلانی با بیان اینکه این میزان از کشفیات طی ۱۰۴۲ فقره عملیات صورت گرفته است، گفت: سرانه کشفیات مواد مخدر در این دوره ۹.۶ کیلوگرم به ازای هر عملیات بوده است.


بیشتر بخوانید: کشف ۱۵ تن انواع مواد مخدر و روانگردان در کل کشور


وی اظهارکرد: در هفته اشاره شده، مجموعاً ۶۹۷۱ متهم در ارتباط با جرایم مواد مخدر و خصوصاً طی طرح‌های جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده‌اند که از این تعداد ۱۳۹ نفر به اتهام قاچاق مواد مخدر و روانگردان، ۲۱۶۰ نفر خرده‌فروش و توزیع‌کننده مواد و ۴۱۹۳ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده‌اند. ۴۹۱ نفر نیز طی سایر عملیات‌های مرتبط با موضوع مواد مخدر دستگیر شده‌اند.

معاون مقابله با عرضه ستاد افزود: از ۱۵۲۴۴ عدد قرص روانگردان مکشوفه در این مقطع، بیشترین تعداد با ۳۰۸۷ عدد مربوط به استان فارس است که نشان‌دهنده ۲۰ درصد مجموع کشفیات قرص‌های روانگردان در هفته اخیر است.

اصلانی با بیان اینکه بالغ بر ۸۵ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به هفت استان کشور می‌باشد، اظهار داشت: بیشترین حجم کشفیات با ۲۹۰۷ کیلوگرم مربوط به استان کرمان است که معادل ۲۹ درصد کشفیات کشور می‌باشد و سیستان و بلوچستان با ۱۸۹۶ کیلوگرم، هرمزگان با ۱۱۹۱ کیلوگرم، بوشهر با ۸۱۹ کیلوگرم، خراسان جنوبی با ۷۳۱ کیلوگرم، فارس با ۶۱۴ کیلوگرم و تهران با ۴۴۰ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

وی افزود: سهم کشفیات ۵ استان اولویت‌دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۷۵ درصد است.

اصلانی اظهار کرد: طی این مدت، ۱۵۱ دستگاه خودرو، ۲۷ دستگاه موتورسیکلت، ۶ قبضه سلاح و ۳۳ دستگاه موبایل توقیف شد.

انتهای پیام/

بیشترین حجم کشفیات مربوط به استان کرمان است

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *