کجا سبقت گرفتن ممنوع است؟

سبقت گرفتن کجا ممنوع هست؟/معرفی فضا‌هایی که سبقت گرفتن رانندگان وسایل نقلیه ممنوع هست

به گزارش خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، یکی از انواع تخلفات رانندگی سبقت غیر مجاز در حین رانندگی است که این نوع تخلف جزو ۴ عامل اصلی تصادفات، یعنی خستگی و خواب آلودگی، عدم توجه به جلو، سرعت و سبقت غیرمجاز است.

اما با توجه به این موضوع، در بسیاری از نقاط سبقت گرفتن مجاز است و رانندگان وسایل نقلیه می‌توانند این کار را انجام دهند.

بسیاری از شهروندان و رانندگان وسایل نقلیه درباره فضاهایی که نباید در حین رانندگی سبقت گرفت سوالاتی دارند که در این گزارش قصد داریم درباره جا‌هایی که نباید رانندگان وسایل نقلیه از یکدیگر سبقت بگیرند، توضیحاتی دهیم.

بهتر است در نظر داشته باشید که سبقت گرفتن در سر پیچ‌های تند و سربالایی‌ها که میدان دید راننده کم است و در مواقعی که روشنایی یا میدان دید راننده به هر علتی کافی نباشد، ممنوع است و رانندگان نباید مرتکب این عمل شوند.

همچنین از ۵۰ متر مانده به پیچ‌ها تا ۵۰ متر بعد از آن یا در تقاطع راه‌ها و راه‌آهن نباید سبقت گرفت، مگر آنکه به وسیله علائم، سبقت مجاز شناخته شده باشد.

گفتنی است؛ سبقت از وسیله نقلیه‌ای که در حال سبقت گرفتن است نیز ممنوع است، مگر در راهی که به مناسبت وجود ۳ ردیف خط کشی بریده یا بیشتر از ۳ ردیف این کار مجاز باشد.


بیشتر بخوانید؛


بهتر است رانندگان اتوبوس و کامیون در نظر داشته باشند که در معابر شهری نباید سبقت بگیرند و انجام این کار ممنوع است.

همچنین در نقاطی که علائمی به جهت ممنوعیت سبقت گرفتن نصب شده، و همچنین در زمان‌هایی که وسیله نقلیه دیگری در فاصله‌ای نزدیک و غیر ایمن از روبه رو در حال حرکت باشد، سبقت گرفتن مجاز نیست و باید از انجام این کار پرهیز کرد.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *