کاهش آمار بستری‌ها و فوتی‌های ناشی از کرونا در تهران

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در جلسه اجرای طرح شهید سلیمانی در استان تهران ضمن قدردانی از اقداماتی که در شهرستان‌های استان تهران توسط مجموعه‌های شهرداری‌ها، سپاه، شبکه‌های بهداشت انجام شده اظهار کرد: خوشبختانه با اجرای طرح شهید سلیمانی به لحاظ میزان بستری‌ها و فوتی‌ها به شرایط بهتری نسبت به آبان ماه رسیده‌ایم.

وی ادامه داد: اوج بستری‌ها در ۱۶ و ۱۷ آبان ماه بود که با اجرای محدودیت‌ها و تست‌های گسترده، فاصله گذاری اجتماعی و همکاری خوب ناجا که منجر به تشخیص، شناسایی و قرنطینه به موقع شد در حال حاضر بستری‌ها نصف شده است.

استاندار تهران با اشاره به اینکه امیدواری وجود ندارد که وضعیت پایدار باشد و کاهش فوتی‌ها و بستری‌ها ادامه داشته باشد تصریح کرد: شلوغی‌های این روز‌های تهران نشان می‌دهد که ممکن است پیک دیگری را شاهد باشیم، از اینرو ما به قرارگاه اعلام کردیم که شرایط نارنجی تهران با توجه به تراکم جمعیت و هم به جهت اینکه مرکز ثقل فعالیت‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی محسوب می‌شود همانند وضعیت قرمز سایر استان‌هاست، که نیازمند توجه جدی است.

محسنی بندپی با بیان اینکه در ۷۲ ساعت گذشته در شهرستان رباط کریم هیچ مورد فوتی مبتلا به کرونا ثبت نشده است، اظهار کرد: اطلاعات و آمار سه میلیون نفر از جمعیت استان تهران در اختیار ما نیست که باید برای ثبت اطلاعات این افراد در سامانه سیب دستگاه‌های دیگر همکاری لازم را داشته باشند.

وی افزود: این اطلاعات می‌تواند از چند طریق از جمله مرکز آمار و یا مرکز هدفمندی یارانه‌ها در اختیار قرار گیرد تا مشخصات این سه میلیون نفر نیز در سامانه سیب ثبت شود.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: جلوگیری از افزایش بیماری تنها با بیماریابی سریع و مداخلات به موقع و قطع چرخه ویروس انجام می‌شود که باید در ابعاد مختلف مورد توجه قرار گیرد.

محسنی بندپی با ابراز نگرانی از دورهمی‌های مربوط به شب یلدا خاطرنشان کرد: از شهروندان درخواست می‌کنیم تا این مراسم را به شکل مجازی برگزار کنند تا با همکاری مطلوب مردم شاهد بهبود شرایط استان تهران باشیم.


بیشتر بخوانید

ضرورت تعیین تکلیف کالا‌های بهداشتی توقیف شده در انبارها

 فقط ۳۳ دستگاه موتورسیکلت در تهران معاینه فنی دریافت کردند


انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *