کار بازسازی و پرداخت خسارت مناطق سیل زده با جدیت در حال انجام است/ توزیع پک لوازم خانگی در بین سیل زدگان/ مشارکت چشمگیر مردم برای کمک به سیل زدگان

کار بازسازی و پرداخت خسارت مناطق سیل زده با جدیت در حال انجام است/ توزیع پک لوازم خانگی در بین سیل زدگان/ مشارکت چشمگیر مردم برای کمک به سیل زدگان

رئیس سازمان مدیریت بحران با اشاره به اقدامات صورت گرفته در مناطق سیل زده استان ها گفت: کار بازسازی و پرداخت خسارت مناطق سیل زده با جدیت در حال انجام است.


اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور  در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،  با بیان اینکه در سیل اخیر به برخی استان ها خسارت سنگینی وارد شده، اظهار کرد: برآورد خسارت سیل اخیر در استان های کشور حدود ۳۵ هزار میلیارد تومان است و ۱۷۱ هزار واحد مسکونی آسیب دیده است.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه در سیل اخیر به بیش از ۱میلیون و ۳۰۰ هزار هکتار زمین زراعی خسارت جزئی و کلی وارد شده، ادامه داد: بنا به فرمان مقام معظم رهبری و تاکید ایشان دولت اعتباراتی را برای این بخش ها اختصاص داد و خوشبختانه کار بازسازی و پرداخت خسارت به جد در حال انجام است.

معاون وزیر کشور با بیان اینکه حدود ۱۰۰ هزار واحد مسکونی نیاز به تعمیرات و ۷۰ هزار واحد مسکونی نیاز به نوسازی دارد، اضافه کرد: تعمیرات تا ۲ ماه دیگر و نوسازی تا پایان سال به اتمام می رسد و برای مسکن موقت مردم سیل زده، روستائیان ۶ میلیون تومان و ۱۲ میلیون تومان برای شهروندان اختصاص یافته است.

نجار تصریح کرد: حدود ۷۰ هزار پک لوازم خانگی توسط ستاد اجرایی فرمان امام شامل یخچال، فرش، اجاق گاز، لوازم پخت و پز و پتو و ۴۰ هزار پک دیگر با همین کیفیت توسط هلال احمر از محل جمع آوری کمک های مردمی با ساز وکاری مشخص در اختیار مردم قرار می گیرد.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور یادآور شد: حدود ۸ هزار راس گوسفند زنده توسط ستاد اجرایی فرمان امام در اختیار افراد آسیب زده دام نیز قرار می گیرد که حضور و مشارکت مردم بسیار موثر است.

معاون وزیر کشور خاطر نشان کرد: ستاد اجرایی فرمان امام و کمیته امداد تلاش خوبی برای بازسازی منازل آسیب دیده دارند و امیدواریم بتوانیم اقدامات و کمک رسانی ها را به خوبی پیش ببریم.

نجار یادآور شد: کمک های بلاعوض و تسهیلات در بخش های اجاره، مسکن، کشاورزی به سیل زدگان پرداخت شده و امدادرسانی ها ادامه دارد.

رئیس ستاد مدیریت بحران درباره تمهیدات لازم برای جلوگیری از آتش سوزی جنگل ها در فصل تابستان گفت: متولی این کار سازمان جنگل ها و مراتع کشور است و از سال های گذشته بنا به دستور دولت در بخش هماهنگی استفاده از بالگردهای نیروهای مسلح ورود کردیم و تفاهم نامه بین دو طرف انجام شده است.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *