کارگران می‌توانند از کارفرما سرویس ایاب و ذهاب بخواهند؟

به گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، طبق ماده ۱۵۲ قانون کار؛ در صورت دوری کارگاه و عدم تکافوی وسیله نقلیه عمومی، صاحب‌کار باید برای رفت و برگشت کارکنان خود وسیله نقلیه مناسب در اختیار آنان قرار دهد.

مشخص نیست منظور از «دوری کارگاه» که در قانون مشخص شده چقدر است؛ در عین حال معلوم نیست که «عدم تکافوی وسیله نقلیه عمومی» چه معیاری دارد. ماده ۱۵۲ ماده‌ای الزام‌آور برای کارفرما است.

البته ناگفته نماند که در حال حاضر هزینه بنزین بالا رفته است و ماده ۱۵۲ باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و باید بحث‌های حقوقی آن توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مورد بازبینی قرار گیرد. علاوه بر آن نباید اجازه داد که برخی از کارگران به خاطر بعد مسافت از اشتغال محروم شوند.


بیشتربخوانید:

تعلیق قرارداد کار چیست و در چه مواردی انجام می شود؟

نکاتی که قبل از اخراج کارگر باید بدانید


انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *