کارفرما می‌تواند از مزد کارگر برداشت کند؟

به گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، مطابق ماده ۴۵ قانون کار، کارفرما می‌تواند در موارد زیر از مزد کارگر برداشت کند.

الف) مواردی که قانون صراحت اجازه داده باشد.

ب) هنگامی که کارفرما به عنوان مساعده وجه به کارگر داده باشد.

ج) اقساط وام‌هایی که کارفرما به کارگر داده از طبق ضوابط مربوطه.

د) چنانچه در اثر اشتباه محاسبه مبلغ اضافه پرداخت شده باشد.

ه) مال الاجاره خانه سازمانی (که میزان آن با توافق طرفین تعیین شده است) در صورتی که اجاره باشد با توافق طرفین تعیین می‌شود.

و) وجوهی که پرداخت آن از طریق کارگر برای خرید اجناس ضروری از شرکت تعاونی مصرف همان کارگاه تعهد شده است.

نکته قابل توجه این است که هنگام دریافت وام مذکور در بند ج با توافق طرفین باید میزان اقساط پرداختی تعیین شود.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *