پایان نشست کارشناسی کمیسیون مشترک برجام در تهران

پایان نشست کارشناسی کمیسیون مشترک برجام در تهرانبه گزارش گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ نشست کارشناسی کمیسیون مشترک برجام برای ادامه بررسی تبعات خروج آمریکا ازبرجام و با هدف یافتن راه حل های عملی برای تامین مطالبات جمهوری اسلامی ایران و مقابله با تبعات بازگشت تحریم های غیرقانونی آمریکا علیه کشورمان صبح و بعداز ظهر پنج شنبه در تهران برگزار شد.

در این نشست که بنا به تصمیم نشست مورخ ۴ خرداد کمیسیون مشترک برجام و با حضور نمایندگان جمهوری اسلامی ایران، اتحادیه اروپایی، کمیسیون اروپا، و کشورهای چین، فرانسه، روسیه، انگلیس و آلمان برگزار گردید با تمرکز بر بررسی تبعات و آثار اقدام غیرقانونی و ناموجه آمریکا در خروج از برجام راه های جبران اقدام غیرقانونی آمریکا و تامین مطالبات و خواسته های مشروع جمهوری اسلامی ایران را مورد بررسی قرار داد.

این نشست در ادامه مشورت های یک ماه اخیر متعاقب خروج غیرقانونی آمریکا از برجام و تصمیم جمهوری اسلامی ایران برای دادن یک مهلت زمانی محدود به گروه ۱+۴ برای جلب نظر ایران تشکیل شد. این اولین اجلاس کمیسیون مشترک برجام است که در تهران برگزار می شود.

خاطرنشان می شود جمهوری اسلامی ایران در عالی ترین سطوح ضمن تبیین شرایط خود برای ادامه حضور دربرجام، تاکید کرده است که در صورت عدم تحقق شرایط مورد نظر کشورمان که همان ایفای کامل تعهدات جمعی طرف های مقابل در حوزه رفع تحریمهای ظالمانه است، در مورد ادامه حضور در برجام تجدید نظر خواهد کرد.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *