پاکستان از ورود سرمایه‌گذاران ایرانی به این کشور استقبال می‌کند

پاکستان از ورود سرمایه‌گذاران ایرانی به این کشور استقبال می‌کند

به گزارش خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، “عبدالقادر بلوچ” وزیر امور ایالات و مناطق مرزی پاکستان در بیستمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و پاکستان که در محل وزارت کشور برگزار شد با اشاره به روابط دیرینه دو کشور در حوزه دیپلماتیک اظهار داشت: روابط بین ایران و پاکستان از لحاظ دینی، فرهنگی و آیینی و تاریخی روابطی عمیق است.

وی ادامه داد: روابط بین دو دولت و ملت فضا را برای همکاری اقتصادی بیشتر فراهم می‌کند.

وزیر امور ایالات و مناطق مرزی پاکستان با بیان اینکه کمیسیون همکاری مشترک اقتصادی بین ایران و پاکستان یک چارچوبی را برای روابط دو کشور تعیین می‌کند که باعث استحکام روابط دوکشور می‌شود تصریح کرد: برگزاری بیستمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری اقتصادی ایران و پاکستان نشان از تلاش دولت برای تقویت و حفظ روابط اقتصادی دو کشور است.

وی ادامه داد: بعضی از تصمیم‌های اجلاس گذشته به مرحله اجرا درآمده، اما برخی تصمیم‌ها هنوز اجرایی نشده است، لذا امیدوارم در این اجلاس تصمیمات اجرایی اتخاذ شود.

وزیر امور ایالات و مناطق مرزی پاکستان با اشاره به اینکه دولت فعلی پاکستان به خوبی از چالش‌های آینده آگاه است؛ یادآور شد: در برنامه چشم انداز ۲۰۲۵ محور پاکستان اقتصاد دانش محور در دستور کار قرار گرفته که شامل رشد، تغییرات سازمانی، رشد مبتنی بر کارآفرینی و همچنین ارتباطات منطقه‌ای است.

عبدالقادر بلوچ افزود: پاکستان در چهار سال گذشته در حال تجربه رشد مستمر و پیوسته است و با یک رویکرد متمرکز به سمت ایجاد ثبات در اقتصاد کلان توانسته به اهداف تعیین شده دست یابد و سازمان‌های بین المللی عملکرد مثبت دولت پاکستان را مورد تایید قرار داده اند؛ پاکستان در حال حاضر مورد توجه سرمایه گذاران بین المللی است.

وزیر امور ایالات و مناطق مرزی پاکستان اظهارکرد: روابط تجاری و اقتصادی بین ایران و پاکستان در حوزه‌های مختلفی اعم از انرژی، همکاری‌های اقتصادی و تبادلات تجاری شکل گرفته، پاکستان هم برای ایران اهمیت فوق العاده‌ای قائل است.

وی با اشاره به توافق هسته‌ای بین ایران و ۶ قدرت جهانی ادامه داد: از بازگشت دوباره ایران به صحنه جهانی پس از امضای برجام استقبال می‌کنیم، همچنین پاکستان از ورود سرمایه گذاران ایرانی به این کشور استقبال می‌کند.

عبدالقادر بلوچ افزود: حجم روابط تجاری بین دو کشور تحول مثبتی را در دو سال اخیر داشته است، اما همچنان تا رسیدن به ظرفیت‌های واقعی فاصله دارد.

وی به تلاش ایران و پاکستان برای نهایی کردن موضوع تجارت آزاد بین دو کشور اشاره کرد و عنوان داشت: نهایی شدن این موضوع باید مورد توجه دو طرف قرار گیرد و گام‌های لازم برای برداشتن موانع تعرفه‌ای و غیرتعرفه‌ای برداشته شود، هر دو کشور باید تلاش کنند تا به هدف رسیدن به حجم تجاری پنج میلیارد دلار دست یابیم.

وزیر امور ایالات و مناطق مرزی پاکستان ادامه داد: به منظور رسیدن به ظرفیت واقعی همکاری تجاری بین دو کشور مطمئنا عادی سازی روابط بانکی هدف مهمی است که باید محقق شود، توافق تمهیدات و همکاری بانکی بین دو کشور چند روز قبل به امضا رسیده و امدواریم که این توافق بتواند حجم روابط تجاری را افزایش دهد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم ایران به منظور تسهیل روابط بین دو کشور هرچه سریعتر بحث تسهیل صدور روادید برای تجار پاکستانی را در دستور کار قرار دهد.

انتهای پیام/

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *