ویزای یک دلاری اربعین کذب و سوء برداشت فضای مجازی است

حیدری در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان خبر داد:

ویزای یک دلاری اربعین کذب و سوء برداشت فضای مجازی استشهریار حیدری دبیر ستاد مرکزی اربعین در گفتگو با خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ اخبار منتشره درفضای مجازی مبنی اینکه با دستور وزارت خارجه عراق قیمت ویزای اربعین یک دلار شد را تکذیب کرد.

دبیر ستاد مرکزی اربعین گفت:دولت عراق از هر مسافر و گردشگری که وارد این کشور می‌شود طبق قانون پنجره واحد علاوه بر دریافت هزینه روادید‌،۱۰دلار هم بابت گردشگری دریافت می‌کند.

وی با بیان اینکه امسال قرار شد علاوه بر ۴۰دلار برای زائرین و مسافرین ایرانی ۱۰دلار هم برای گردشگری دریافت کنند که ما با این موضوع مخالفت کردیم، افزود: پیشنهادهای ما در خصوص حذف این ۱۰دلار از چرخه اربعین در دستور کار دولت عراق قرار گرفت.

حیدری ادامه داد:عراقی‌ها به ما اعلام کردند چون این موضوع قانون است نمی‌توانیم ان را نقض کنیم و دولت چنین اختیاری ندارد و نهایتا ۱۰ دلار به یک دلار کاهش پیدا کرد.

وی گفت: بنا شد زائرین برای ایام اربعین ۴۱دلار پرداخت کنندکه این موضوع تا امروز به صورت رسمی از طرف عراقی ها به ما اعلام نشده است.

حیدری افزود:عصر روز چهارشنبه وزارت خارجه عراق دریافت یک دلار را به سفارت این کشور در تهران ابلاغ کرده تا اعمال شود و باید تا هفته آینده منتظر باشیم تا ببینیم چه می‌شود.

وی تاکید کرد: تا زمانی که این موضوع اعلام شود ویزای ۴۰دلاری فعلا به قوت خود باقی است.

دبیر ستاد مرکزی اربعین گفت: ویزای یک دلاری سوبرداشت در فضای مجازی و رسانه ها بود.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *