وضعیت اراضی املاک با کاربری آموزشی تعیین تکلیف می‌شود

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، شکراله حسن بیگی معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران در جلسه شورای آموزش و پرورش شهر تهران با تبریک سالروز ورود آزادگان به کشور و در پیش بودن شروع سال تحصیلی جدید اظهار داشت: امید است که ویروس کرونا به زودی نابود شود و شاهد حضور بدون دغدغه دانش آموزان در مدارس باشیم، چرا که ارتباط دانش آموزان و معلمان در محیط مدارس زمینه اجتماعی شدن دانش آموزان را فراهم می‌کند.

وی ادامه داد: به سبب دشواری مسئولیت آموزش و پرورش از تمام دستگاه‌های اجرایی عضو شورا و یا غیر عضو درخواست می‌شود به مدارس کمک کنند، در این راستا با توجه به آغاز سال تحصیلی جدید از ۱۵ شهریور ماه، جهت اطلاع رسانی ظرفیت صدا و سیما و شهرداری جهت اقدامات فرهنگی و تبلیغی به کار گرفته می‌شود تا فضا فرهنگی و آموزشی شود.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران عنوان کرد: بازگشایی مدارس با توجه به شیوع کرونا نیازمند رعایت دقیق و سختگیرانه پروتکل‌های بهداشتی است تا سلامت دانش آموزان حفظ شود و خانواده‌ها آسودگی خاطر داشته باشند.

حسن بیگی سپس گفت: در مورد تعیین تکلیف اراضی املاک با کاربری آموزشی که قبل از طرح تفصیلی ۹۱ مسکونی بوده و در آن سال به صورت استیجاری یا مالک شخصی بهره برداری آموزشی می‌شده، مقرر شد کارگروهی در حوزه معاونت عمرانی با حضور نمایندگان شهرداری موضوع را بررسی و نتیجه در شورای آموزش و پرورش مطرح شود.

وی همچنین تصریح کرد: در مورد ۵ درصد عوارض صدور پروانه‌های ساختمانی، تفکیک زمین‌ها پذیره و نوسازی دریافتی شهرداری مقرر شد شهرداری میزان و درصد دقیق عوارض دریافتی را به شکل شفاف اعلام کنند.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران سپس خاطرنشان کرد: موضوع تعیین هزینه برای صدور المثنی مدارک دپیلم نیز به سبب ماهیت موضوع بر اساس اسناد بالادستی و از طریق وزارت آموزش و پرورش پیگیری می‌شود.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *