وجود ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار زن سرپرست خانوار در کشور

وجود 3 میلیون و 200 هزار زن سرپرست خانوار در کشوربه گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم گلریزان و ضیافت افطاری ماه رمضان که در شیرخوارگاه آمنه برگزار شد، اظهار کرد: آمار زنان سرپرست خانوار در کشور به ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر رسیده است.

وی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر ۲۰۰ هزار زن سرپرست خانوار تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور قرار دارند و خدمات و حمایت‌های مورد نیاز را دریافت می‌کنند.

ربیعی تاکید کرد: آمار فوق در خصوص زنان سرپرست خانوار به مفهوم ناتوانی و محرومیت همه آن‌ها نیست؛ بلکه ناشی از تغییر سبک زندگی در کشور و سرپرست شدن آن‌ها به دلایل مختلف است.

وجود بیش از یک میلیون نفر معلول جسمی-حرکتی در کشور

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: بر اساس آخرین آمار، هم اکنون یک میلیون و ۴۰۰ هزار معلول جسمی-حرکتی در کشور وجود دارد که ۷۰۰ هزار نفر از آنان دارای معلولیت شدید هستند و آمار بیماران ضایعه نخاعی نیز در حال حاضر به ۲۵ هزار نفر نیز رسیده است.

ربیعی در ادامه تاکید کرد: از مجموع معلولان جسمی و ذهنی کشور بسیاری از آنان تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور نیستند و نکته قابل توجه این است که مسئولیت معلولان ذهنی، مسئولیتی بسیار سخت است.

وی یادآور شد: بر اساس آخرین آمارها در حال حاضر ۹٫۳ درصد جامعه را سالمندان تشکیل می‌دهند و پدیده سالمندی یکی از مباحث مهم کنونی کشور ما به شمار می‌رود.

نگهداری از ۲۶ هزار کودک بدسرپرست و بی سرپرست در مراکز بهزیستی کشور

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه یادآور شد: در حال حاضر ۲۶ هزار کودک در مراکز نگهداری از کودکان بدسرپرست و بی‌سرپرست سازمان بهزیستی کشور نگهداری می‌شوند و همچنین تعداد ورودی و خروجی (کودکان و نوجوانانی که به فرزند خواندگی می‌روند) سالانه مراکز فوق نیز با هم برابر است.

ربیعی اضافه کرد: بر اساس آخرین آمار در حال حاضر یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور قرار دارند و خدمات و حمایت‌های مورد نیاز را از این نهاد حمایتی دریافت می‌کنند.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *