واکنش فرماندار دماوند به نفوذ فاضلاب به سد ماملو

مجید صفری فرماندار شهرستان دماوند در گفتگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص تهدید سد ماملو توسط فاضلاب شهرستان اظهار کرد: حوزه تامین آب سد ماملو از سه رودخانه آبعلی، تاررود و سیاه رود است.

صفری بیان کرد: ساخت ساز‌ها در جوار رودخانه از موضوعات مهمی است که سد ماملو را تهدید می‌کند که شناسایی شده اند تا حریم رودخانه حفظ شود و سلامت بهداشتی آب به خطر نیفتند.

فرماندار دماوند دامه داد: فاضلاب و پسماند‌های شهری از دیگر عوامل تهدید کننده است که سازمان پسماند ورود پیدا کرده و به جمع آوری پسماند‌ها پرداخته است.

وی با بیان اینکه با توجه به گسترش توسعه شهرستان دماوند و مناطق مسکونی در اطراف رودخانه‌ها، فاضلاب شهری نیز یک نوع تهدید برای سد ماملو محسوب می‌شود افزود: به همین دلیل در سال ۹۷ براساس مصوبه کمیته برنامه ریز مشترک استان بحث فاضلاب شهری مطرح شد و شروع به ثبت نام کردیم.

صفری گفت: در شهرستان بیش از ۸ هزار و ۷۰۰ انشعابات فاضلاب پیش بینی کردیم که حدود هزار و ۲۵۰ نفر برای انشعاب ثبت نام کردند و در فاز‌های بعدی هم اضافه می‌شود که ۵ شهر در شهرستان را دربرمیگیرد و قرار است برای آب و فاضلاب روستایی هم اقداماتی انجام دهیم.

فرماندار دماوند خاطرنشان کرد: به دلیل بحث کشاورزی موجود در شهرستان دماوند و برای پاک سازی سرشاخه‌های حوزه آبریزی سد ماملو باید از ایجاد فاضلاب‌های صنعتی و خانگی مضرر برای محیط زیست جلوگیری کنیم.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *