واکنش عضو شورای شهر تهران به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان/ علیخانی: عضویت یک مفر در چند هیئت مدیره غیرقانونی است

عضویت مدیران شهرداری در چند هیئت مدیره غیرقانونی استمحمد علیخانی رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران در گفتگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به انتشار برخی از اطلاعات مربوط به مدیران و کارکنان شهرداری در سامانه شفافیت شهرداری، گفت: از نظر من که قانون را ملاک قرار می‌دهم، حضور برخی از این افراد در چند هیئت مدیره خلاف قانون است و آنها نمی‌توانند در چند هیئت مدیره عضو شوند.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه این ممنوعیت در قانون ذکر شده است، تأکید کرد: شهرداری هم جزو مواردی است که مدیران آن تنها در یک جا می‌توانند فعالیت کنند و عضو هیئت مدیره باشند و ما هم قبلا در این خصوص تذکر داده‌ایم.


بیشتر بخوانید: همه آنچه در مورد مدیران شهر تهران باید بدانید/ تعداد ژن خوب‌ها، بازنشسته‌ها و انتصاب‌های یکسال اخیر در شهرداری


وی با تأکید بر اینکه عضویت افراد در چند هیئت مدیره غیرقانونی است، گفت: این وضعیت باید اصلاح شود و اگر این افراد حقوقی از چند هیئت مدیره گرفته‌اند، باید آن را برگردانند.

علیخانی خاطرنشان کرد: ممکن است برخی از این افراد بگویند که ما تنها از یک هیئت مدیره حقوق می‌گیریم؛ اما در این حالت هم حق ندارند در چند هیئت مدیره عضو شوند و نمی‌توانند بگویند چون پولی نمی‌گیریم، می‌خواهیم در چند هیئت مدیره عضو باشیم.


بیشتر بخوانید: شهرداری پایتخت اطلاعات تمام مدیران خود را منتشر کرد + دانلود اطلاعات و مشخصات مدیران


عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه تاکنون گزارشی مبنی‌ بر اینکه کسی از چند هیئت مدیره حقوق می‌گیرد، دریافت نکرده‌ایم، گفت: البته گزارشاتی از دوره‌های قبل داریم که سازمان بازرسی اعلام کرده که برخی از افراد از چند هیئت مدیره حقوق می‌گرفته‌اند.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *