هوانیروز باید بر مرز‌های دانش و تخصص حرکت کند/باید به دنبال انجام پروژه‌های زودبازده باشیم

هوانیروز باید بر مرزهای دانش و تخصص حرکت کندبه گزارش  حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، امیر یوسف قربانی فرمانده هوانیروز ارتش صبح امروز (شنبه) در اولین همایش هم اندیشی تخصصی نخبگان هوانیروز آجا و شرکت‌های دانش بنیان، اظهارکرد: هوانیروز نامی آشنا برای همه کشور و همه کسانی است که در صنعت بالگردی دستی بر آتش دارند. هوانیروز یگانی است که در قبل از دفاع مقدس منحصر به فرد بود که ارتباط مستمر با حضرت امام و روحانیت داشت.

وی افزود: با این همایش می‌خواهیم یک هم اندیشی با صنعت هوانوردی داشته باشیم چراکه این صنعت پیشرفته است. امروز ناوگان بالگردی ما عظیم و یکی از قدرتمند‌ترین ناوگان بالگردی خاور میانه است.

امیر قربانی با بیان اینکه شرایط سخت تحریمی را داریم و باید تلاش کنیم نهضت قطعه سازی راه اندازی شود چراکه ناوگان بالگردی نیازمند پشتیبانی قطعه سازی است، ادامه داد: تهدیدات منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای جزو چالش هاست که باید آمادگی خود را در برابر این تهدیدات حفظ کنیم.

فرمانده هوانیروز ارتش مشکلات ارزی و سرمایه گذاری، طولانی شدن پروژه‌ها و از دست دادن فرصت‌ها را از جمله چالش‌های این حوزه برشمرد و عنوان کرد: پروژه‌های ما باید زودبازده باشد. برخی صنایع رویکرد انتفاعی دارند و در برخی شرکت‌ها رویکردی نسبت به بحث امنیت کشور وجود ندارد.

وی گفت: در کشور ما متخصصان جوان و شرکت‌های دانش بنیان بسیار زیاد هستند که باید برای آن‌ها افق تعریف شود و هدف گذاری برای آن‌ها صورت گیرد. تجارب ارزنده هشت سال دفاع مقدس در بحث تحصصی و بالگردی مانند تعمیر و نگهداری و تولید قطعات بسیار ارزشمند است.

امیر قربانی با بیان اینکه هوانیروز در حال حاضر چهارگوشه کشور را با همکاری برادران سپاه تحت پوشش خود دارد، خاطرنشان کرد: نخبگان و پیشکسوتان باید دست به دست هم دهیم تا یک ناوگان بالگردی مدرن و فوق مدرن داشته باشیم. باید بتوانیم پا به پای کشور‌های پیشرفته حرکت کنیم و بلکه پیشرفته‌تر از آن‌ها باشیم.

فرمانده هوانیروز ارتش تاکید کرد: مرکز آموزش شهید وطن پور بزرگترین مرکز آموزش بالگردی در خاورمیانه است که در گذشته از کشور‌های خارجی نیز در آن دانشجو آموزش می‌دادیم و اکنون نیز در صدد هستیم دانشجوی خلبانی از کشور‌های خارجی آموزش دهیم.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *