همه مسئولان باید به کمک وزارت بهداشت بشتابند/ باید بدون گذشت و تسامح با محتکران برخورد شود

/سیدمحمد حسینی دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره لزوم برخورد جدی با محتکران ،گفت: همواره در بحران ها، چالش ها و مشکلاتی که برای مردم به وجود می آید شاهد هستیم که عده ای اهل فداکاری، ایثار، گذشت و خدمت به مردم هستند و حتی حاضرند جان خود را به خطر بیاندازند و صحنه های با شکوهی را خلق می کنند که باعث اعجاب وشگفتی می شود.

او ادامه داد: اما در کنار آن معدود افراد سودجو و طمع‌کاری هم یافت می‌شوند که تنها به فکر منافع خود بوده و به جای دغدغه داشتن برای برون رفت از گرفتاری ها و کاهش مشکلات و خیرخواهی برای مردم، صرفا در فکر پر کردن جیب خود و منفعت طلبی هستند.

حسینی افزود: در این افراد سنگدل معمولا موعظه و تذکر اثربخش نیست و روش نادرست خود را با نصیحت و تمنا تصحیح نمی کنند، لذا در چنین بحران هایی نیازمند قوانین سختگیرانه و برخورد جدی هستیم، زیرا در شرایط خاص که جان عده‌ای در خطر است اغماض و رافت نسبت به سوداگران و قانون شکنان معنایی جز ظلم به جامعه ندارد و مصداق ترحم بر پلنگ تیز دندان می‌شود.

وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی تشریح کرد: برای مثال اگر ماسک احتکار شود تا چند برابر قیمت فروخته شود و به موقع به دست مردم نرسد در شیوع این ویروس منحوس و گسترش بیماری تاثیر داشته و جان عده ای را به خطر می اندازد؛ لذا باید بدون گذشت و تسامح با چنین محتکرانی برخورد شود، زیرا این افراد در واقع با جان مردم بازی می کنند و قانون و شرع اجازه نمی دهد با چنین مجرمانی مثل شرایط عادی برخورد شود.

عضو هیات علمی دانشگاه تهران گفت: درکنار اقدامات به موقع و قاطع سازمان تعزیرات و دستگاه قضایی، مردم هم می توانند نقش فعالی در کشف و معرفی افراد متخلف و انبارهای آنها داشته باشند تا کسی جرات احتکار و فرصت طلبی نداشته باشد.

دبیرکل کانون دانشگاهیان خاطر نشان کرد: البته افزایش قیمت کالاهای ضروری و احتکار یک پدیده جهانی است و در حال حاضر هم در کشورهای دیگر قیمت ماسک و موادضد عفونی افزایش چند برابری پیدا کرده و این وظیفه دست اندرکاران کشور است که با اعمال مدیریت و تدبیر لازم بر اوضاع مسلط باشند و اجازه ندهند دنیا طلبان از آب گل آلود ماهی بگیرند.

حسینی افزود: یکی دیگر از راه ها هم که مورد توجه قرار گرفته و باید به آن اهتمام جدی شود تولید فراوان و انبوه کالا های ضروری است، خط تولید بسیاری از کارخانه ها و کارگاه‌ها را می توان تغییر داد و خوشبختانه تولید کالاهایی نظیر ماسک چندان پیچیده نیست و اینها را می توان به سرعت تولید کرد و البته انجام امور تولید و توزیع درست نیازمند مدیریت کارآمد، با انگیزه و تمام وقت است که در مسیر تولید تا مصرف اخلال بوجود نیاید.

فعال اصولگرا بیان کرد: در حال حاضر برخی از کالاهای مورد نیاز در کشور به قدر کافی وجود دارد، اما متاسفانه به خوبی و براساس اولویت توزیع نمی شود که می طلبد مسئولان و مدیران اجرایی همه دستگاه ها و نهادها به کمک وزارت بهداشت بشتابند و همه بار سنگین این بحران را بر دوش وزارت بهداشت نگذارند.

وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: لازم است همه مردم از زحمات ارزنده پزشکان فداکار، پرستاران دلسوز و مدیران متعهد که درحال تلاش شبانه روزی برای نجات بیماران هستند تقدیر کنند و از مسئولان مطالبه کنند که با احتکار کنندگان قاطع برخورد نمایند و مجازات سخت اخلالگران را درس عبرتی برای دیگر سودجویان بی‌انصاف قرار دهند که از ترس بی آبرویی و مجازات، حق الناس را تضییع نکنند.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *