همایش بزرگ بسیجیان کوی‌های سازمانی ستاد ارتش برگزار شد

همایش بزرگ بسیجیان کوی‌های سازمانی ستاد ارتش برگزار شدبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، در این همایش امیرسرتیپ محمودی با بیان خاطراتی از حماسه آفرینی شهدای بسیجی دوران دفاع مقدس، گفت: بسیجی بودن به قشر خاصی اختصاص ندارد و آحاد مردم در هر شغل و منصبی که از ابتدای انقلاب تا کنون در مواقع بحرانی و برهه‌های حساس کشور، دوشادوش و هم قدم با نیرو‌های مسلح به یاری ملت شتافته اند، بسیجی محسوب می‌شوند.

وی در ادامه با اشاره به فرمان تاریخی امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل بسیج همگانی گفت: این فرمان تاریخی یک دستور هوشمندانه بود که نقطه عطفی در تاریخ جمهوری اسلامی محسوب می‌شود و با گذشت زمان تاثیرگذاری آن بیش از پیش بر همه ما مشخص شده است.

معاون اجرایی ارتش خاطرنشان کرد: بسیج مردمی در طول چهل سال از عمر با برکت انقلاب اسلامی، همواره عامل مهمی در بین بردن توطئه‌های دشمنان و موجب ترس و دلهره استکبار جهانی بوده است.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام والمسلمین حسین صنعت پورامیری، رئیس اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش نیز با تبریک هفته بسیج گفت: بسیجی بودن یک افتخار است، چون به معنای کسی است که تمام وجودش را وقف دین کرده، همانطور که امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب هم بار‌ها خود را بسیجی نامیدند.

وی با استناد به آیات قرآن کریم تصریح کرد: باید در برابر دشمنان هرچه در توان داریم آماده کنیم و تشکیل بسیج مردمی که از جنوبی‌ترین تا شمالی‌ترین نقاط ایران اسلامی در این تشکل انقلابی حضور دارند و به عنوان نگهبان و پاسدار انقلاب به خوبی ایفای نقش کرده بر مبنای همین آیات می‌باشد.

حجت الاسلام صنعت پور در ادامه شهید سپهبد علی صیاد شیرازی را الگوی درخشان و نمونه تمام عیار یک ارتشی بسیجی خواند و تصریح کرد: بسیج نه فقط یک اسم که فرهنگ و تفکری است برگرفته شده از باور‌های دینی و ماندگار در طول تاریخ حیات امت اسلامی که برای وجود این فرهنگ الهی و آثار و برکات ارزشمند آن در طول این ۴۰ سال، باید خداوند تعالی را شاکر باشیم.

بنابر این گزارش، در پایان مراسم از تعدادی از بسیجیان نمونه و فعال پایگاه‌های مقاومت بسیج مستقر در کوی‌های سازمانی ستاد ارتش تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *