هفته فرهنگی ایران در هلند برگزار شد

هفته فرهنگی ایران در هلند برگزار شد

به گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران، هفته فرهنگی ایران در هلند در مرکز تجاری فرهنگی ایران و هلند  INTCC واقع در شهر لیدر دورپ این کشور افتتاح شد.

در مراسم  افتتاحیه این رویداد فرهنگی، علیرضا جهانگیری سفیر جمهوری اسلامی ایران در لاهه و «لیلا درسن یانسن» شهردار لیدر دورپ به عنوان مهمانان ویژه حضور داشتند. همچنین تعدادی از سفرا و دیپلمات‌های خارجی از کشورهای مختلف، از جمله عراق، بنگلادش، هنرمندان و فرهیختگان هلندی، ایرانیان مقیم هنرمند و علاقمند به هنر ایرانی نیز در این مراسم حضور داشتند.

درسن یانسن شهردار لیدر دورپ در این مراسم با تأکید بر نقش هنر و فرهنگ به عنوان پلی برای مرتبط کردن ملت‌ها به یکدیگر، مرکز تجاری و فرهنگی ایران و هلند و برنامه‌های هنری که در آن اجرا می‌شود را تقویت کننده این پل توصیف و ابراز امیدواری کرد که اینگونه فعالیت‌های فرهنگی بتواند در نزدیک‌تر کردن هرچه بیشتر دو ملت ایران و هلند به یکدیگر مؤثر واقع شود.

همچنین تشکری تیمجانی رئیس مرکز تجاری و فرهنگی ایران و هلند و هماهنگ کننده برنامه‌های این مناسبت فرهنگی از طرف بخش خصوصی، طی سخنانی، با اشاره به اهمیت فرهنگ و هنر و جایگاه آن در جمهوری اسلامی ایران، ابراز امیدواری کرد اینگونه برنامه‌ها به نزدیکی بیشتر بین دو ملت ایران و هلند منجر شود.

برنامه‌های مختلف هفته فرهنگی ایران در هلند تا تاریخ ۳۰ فروردین ماه ۱۳۹۶ در این مرکز ادامه خواهد داشت.

اجرای زنده موسیقی‌های مختلف ایرانی از جمله موسیقی سنتی، مقامی و اقوام، نگار گری، معرق کاری، سفالگری، خاتم‌کاری، قلمزنی، نساجی و… از جمله هنرها و برنامه‌هایی است که در جریان برگزاری هفته فرهنگی ایران در هلند به نمایش گذاشته شده و یا به صورت زنده به اجرا در می‌آید.

حضور هنرمندانی از استانهای مختلف کشور به همراه هنر آنها از ویژگیهای این مناسبت فرهنگی می باشد.

انتهای پیام/

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *