نمایشگاه “ایپاس” تبلور دانش بومی کشور

نمایشگاه به گزارش خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سردار محمد شرفی رئیس پلیس پیشگیری ناجا در حاشیه بازدید از هجدهمین نمایشگاه بین المللی لوازم و تجهیزات پلیسی، امنیتی و ایمنی (۲۰۱۹، IPAS) گفت: برگزاری نمایشگاه ایپاس فرصتی مناسب برای توسعه اهداف نیروی انتظامی در تامین نظم و امنیت و بالا بردن آرامش در جامعه است.

وی به حضور موفق پلیس‌های تخصصی در نمایشگاه ایپاس اشاره و تصریح کرد: برگزاری این نمایشگاه همچنین فرصتی مغتنم برای ارتباط پلیس‌های تخصصی با بخش‌های صنعتی، مراکز علمی و پژوهشی و دانشگاهی و نیز تبادل نظرات و اطلاعات نوآورانه و … است.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با بیان اینکه بخش عمده‌ای از تجهیزات ارائه شده مختص پلیس است، حمایت از نخبگان و مخترعان داخلی در زمینه تولید و تجهیزات مرتبط براساس رویکرد‌های نیروی انتظامی را هم از دیگر اهداف برگزاری نمایشگاه ایپاس برشمرد.

وی با تشریح تجهیزات معرفی شده در غرفه‌های پلیس پیشگیری خاطرنشان کرد: به روز رسانی، توسعه و ارتقاء کمی و کیفی تجهیزات پلیسی و استفاده از فناوری‌های روز جهان با هدف تسهیل و تسریع در مأموریت‌های محوله و ارتقاء توانمندی و فناوری‌های پلیسی با رویکرد پیشگیری از وقوع جرم از جمله اهداف این پلیس تخصصی برای شرکت در نمایشگاه است.

این مقام انتظامی اظهار داشت: ساماندهی تجهیزات پلیسی و هدایت ظرفیت‌های بالقوه با هدف افزایش کیفی و ارتقاء فناوری‌های نوین با کمک سازمان‌های مردم نهاد از دیگر رویکرد‌های مهم پلیس پیشگیری ناجاست.

وی با بیان اینکه پلیس پیشگیری به دنبال ایجاد امنیت پایدار و مردم پایه است، گفت: بخش عمده‌ای از مأموریت‌های پلیسی برون سپاری و به مجموعه‌های مردمی واگذار شده و در حال بررسی دیگر خدمات پلیسی برای واگذاری به بخش‌های مردمی هستیم که خوشبختانه در این زمینه پیشرفت‌های خوبی به دست آورده ایم.

سردار شرفی به ردیاب‌های خودرویی ارائه شده در نمایشگاه اشاره و اظهار داشت: این دستگاه‌های بومی که ساخته ذهن خلاق و نوآوری فرزندان این سرزمین در شرایط تحریم است، می‌تواند پلیس را در امر پیشگیری از سرقت و تعقیب مجرمان یاری رسان باشد.

وی با اظهار خرسندی از همکاری و مشارکت رده‌های تابعه مجموعه پلیس پیشگیری گفت: در نمایشگاه امسال نسبت به سال گذشته پیشرفت‌های قابل توجهی داشته ایم البته امیدواریم با ارتقاء امکانات بتوانیم خود را بیش از پیش به تجهیزات و فناوری‌های نوین مجهز کنیم.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *