نجات دختر ۱۵ ساله از میان دود و آتش+عکس

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محسن مجیدی افسر آماده منطقه ۵ عملیات اظهار کرد: با اعلام آتش سوزی در یک واحد مسکونی به سامانه ۱۲۵، آتش نشانان ایستگاه ۴۶، ۱ و ۲ و گروه امداد و نجات یک ساعت ۱۷:۲۸ به محل حادثه در خیابان جمهوری، نرسیده به میدان بهارستان، کوچه ممتاز اعزام شدند.

نجات دختر 15 ساله از میان دود و آتش+عکس

 مجیدی با بیان اینکه کانون آتش سوزی در طبقه سوم یک ساختمان ۴ طبقه مسکونی به مساحت تقریبا ۶۰ متر مربع بود، گفت: درب واحد طبقه سوم کاملا شعله ور شده و در حال سرایت به  طبقات دیگر بود که  آتش نشانان به دو گروه تقسیم شدند،گروه اول از آتش نشانان با استفاده از یک رشته لوله آبرسان، خود را به کانون آتش در طبقه دوم رساندند و مشغول مهار شعله های آتش شدند.

افسر آماده منطقه ۵ عملیات خاطر نشان کرد: آتش نشانان در همان لحظات اولیه دختری ۱۵ ساله را که دچار دود گرفتگی و ترس شده و به اتاق خواب پناه برده بود را نجات و به محل امن انتقال دادند.

نجات دختر 15 ساله از میان دود و آتش+عکس

وی افزود: با توجه به انتشار دود در طبقات بالا و همچنین احتمال گرفتار شدن ساکنان در میان دود و آتش، گروه دوم از آتش نشانان نیز همزمان با تجهیز کردن خود به دستگاه تنفسی، به جستجو در طبقات و واحدهای مسکونی پرداختند و ساکنان ساختمان را به محل امن منتقل کردند.

نجات دختر 15 ساله از میان دود و آتش+عکس

مجیدی گفت: نیروهای عملیاتی در کوتاه ترین زمان ممکن این آتش سوزی را کاملا خاموش و از سرایت آتش به قسمت های دیگر واحد مسکونی جلوگیری کردند و پس از تحویل محل حادثه به عوامل انتظامی به ماموریت خود پایان دادند.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *