نامه ایران به سازمان ملل درباره پیشتازی مبارزه با مواد مخدر با وجود تحریم‌های آمریکا

به گزارش  حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،  «کاظم غریب آبادی» سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان‌های بین المللی در وین با ارسال نامه‌ای به مدیر اجرایی دفتر مقابله با جرم و موادمخدر سازمان ملل متحد و همچنین دیگر سفرای مقیم، از ادامه پیشتازی جمهوری اسلامی ایران در عرصه مبارزه با مواد مخدر به رغم تحریم‌های غیرقانونی و یکجانبه آمریکا خبر داد.

او در این نامه با اشاره به اقدامات موثر، جامع و بی وقفه جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با مواد مخدر و رسیدن به رکورد کشف ۹۵۰ تن انواع مختلف مواد مخدر در سال ۱۳۹۸ به رغم تحریم‌های یکجانبه و غیرقانونی آمریکا و عدم برخورداری از همکاری‌های بین المللی، از سازمان ملل و دولت‌های عضو خواست تا به مسوولیت مشترک خود در شناسایی این اقدامات و حمایت از فعالیت‌های ایران، عمل کند.

در این نامه تصریح شده، کشفیات مواد مخدر در سال ۱۳۹۸، ۲۰ درصد نسبت به سال ۱۳۹۷ افزایش داشته است.

پیش از این سردار «اسکندر مومنی» دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز با ایراد سخنانی در آخرین نشست کمیسیون مواد مخدر سازمان ملل که در وین برگزار شد تصریح کرد: ایران در مبارزه با مواد مخدر، از کم‌ترین میزان حمایت بین‌المللی برخوردار است و در عملاً در مبارزه‌ای دوگانه درگیر است، یعنی از یک سو با قاچاق مواد مخدر، شرارت و تروریسم مقابله می‌کند و از سوی دیگر با تحریم‌های ظالمانه و یک‌جانبه.

او در این نشست که اسفند ماه سال گذشته برگزار شد با بیان اینکه سازمان ملل متحد در قطعنامه‌های متعدد خود، اعمال تحریم‌های یک‌جانبه را محکوم کرده است تصریح کرد: اقدام برخی کشور‌های مشخص در اعمال تحریم‌های ظالمانه علیه ایران، سیاسی کردن محیط همکاری‌های بین‌المللی و اخلال در مبارزه بی‌امان ایران علیه شبکه‌های بین‌المللی مواد مخدر می‌تواند به مثابه نقض صریح حقوق بشر و قطعنامه‌های سازمان ملل باشد. حقوق افرادی که در نتیجه این مداخله سیاسی آسیب دیده‌اند.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *