مواد ۶۱ و ۶۲ به قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر اضافه شد

مواد 61 و 62 به قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر اضافه شدبه گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ یدالله صادقی مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان تهران در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در جمع خبرنگاران با اشاره به ضمانت اجرایی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اظهار کرد: ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، مصوبه هیئت وزیران است. قانونگذار اخیرا دو ماده ۶۱ و ۶۲ را به قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر اضافه کرده است.

وی افزود: ماده ۶۱ در مورد تشکیل ستاد تسهیل و رفع موانع تولید است که جایگاه قانونی پیدا می‌کند و ماده ۶۲ در مورد ارکان و نحوه فعالیت آن است، همچنین تبصره ماده ۶۲ تأکید می‌کند که تعدادی افراد خبره امور اقتصادی و بانکی به انتخاب استاندار به رئیس کل بانک مرکزی معرفی می‌شوند.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان تهران با اشاره به ضرورت رفع اختلافات ستاد تسهیل و بانک‌های عامل گفت: افراد در اختلافات بین ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و بانک‌های عامل داوری می‌کنند که رأی و نظر آن‌ها برای بانک لازم‌الاجراست و اگر بانک اجرا نکند مدیرعامل بانک را به هیئت انتظامی معرفی می‌کنند.

صادقی تصریح کرد: این مواد قانونی ضمانت اجرای قوی برای مصوبات ستاد تسهیل و برای تأمین منابع مالی واحدهای تولیدی است که این قانون ابلاغ شده و استاندار افراد را به بانک مرکزی معرفی می کند.

وی در پایان اظهار کرد: ماده ۶۲ در مورد تشکیل ستاد تسهیل اجرایی شده و تبصره آن نیز پیشنهاد شده که احکامش توسط رئیس کل بانک مرکزی صادر می‌شود که مصوبات ستاد لازم‌الاجراست و ضمانت اجرایی پیدا می‌کند.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *