مسئولیّت سنگین فلسطین بر دوش دنیای اسلام است/ توان دستگاه دیپلماسی باید در خدمت مستضعفین جهان باشد

بیانیه جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران به مناسبت روز جهانی قدس:

مسئولیّت سنگین فلسطین بر دوش دنیای اسلام است/ توان دستگاه دیپلماسی باید در خدمت مستضعفین جهان باشدبه گزارش حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، به‌مناسبت فرارسیدن روز جهانی قدس جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران  بیانیه‌ای به شرح ذیل صادر کرد:

بسم الله الرحمن الرحیم

بار دیگر روز قدس، بعنوان ابتکار تاریخی و یادگار بنیانگذار انقلاب کبیر اسلامی ایران، حضرت امام خمینی (ره) فرا رسید و بار دیگر ملت قهرمان ایران پیشاپیش همه آزادی خوهان جهان فریاد برمی آورند که هنوز فلسطین پاره تن اسلام است.

فلسطین، به عنوان نماد تقابل حق و باطل و سندی بر مظلومیت قرآن است و در مقابل رژیم اشغالگر قدس لکه ننگی بر روی زمین است، که باید برچیده شود.

کدام انسان آزاده ایست که جنایات بی شرمانه این رژیم نامشروع را ببیند و داد بر نیاورد؟ آیا نباید جهان اسلام برنامه‌ای برای نابودی صهیونیسم جهانی و جاهلیت مدرن داشته باشد؟ نخبگان اسلامی چه پاسخی در پیشگاه خدا و رسول خدا خواهند داشت؟

مگر نه آنکه ماه مبارک رمضان، ماه قرآن است؟ مگر نه آنکه قرآن هم سعادت دنیا و هم سعادت آخرت را تامین می‌کند؟ پس چرا قرآن را در مهجوریت گذاشته و به آن بی توجهی می‌کنیم؟!

“اَشِدّاءُ عَلَی الکُفّارِ رُحَماءُ بَینَهُم” را فراموش کرده ایم. سران کشور‌های عربی چه پاسخی در مقابل این سخن دارند؟

آنانکه که از طرفی با آمریکا و صهیونیست‌ها ساختند و خون فلسطینی‌ها را لگد و حق آنان را ضایع کردند و از طرف دیگر مومن بالله، مومن بالقرآن، مومن بالکعبه و مومن بالقبله را تکفیر می‌کنند. به مسلمانان رحم نکرده و با راه اندازی جنگ‌های داخلی در کشور‌های اسلامی از سوریه و یمن گرفته تا افغانستان و لیبی، آتش فتنه را شعله ور کرده اند.

در هم پیمانی مدعیان دروغین حقوق بشر و قاتلان وحشی غربی، هم آنانکه در ظاهر کت و شلوار میپوشند، کراوات میبندند، ادکلن میزنند، کیف سامسونت دستشان میگیرند، اما در باطن خونخوار و جنایتکارند، نیز همین بس که هم کاسه دولت مستبد، دیکتاتور، وابسته و فاسد سعودی شده و اهداف شوم خود را در منطقه دنبال می‌کنند.

جهان اسلام بداند که مسئولیّت سنگین و فراموش‌نشدنی فلسطین بر دوش همه‌ی دنیای اسلام است و بی‌شک نخبگان علمی، روحانی، سیاسی و مسئولان کشور‌های اسلامی بخش مهم‌تر این مسئولیّت را بر دوش دارند.

این، مبارزه‌ای مقدّس و خوش‌عاقبت است و وعده‌ی الهی، نصرت قطعی در این مبارزه است و تنها راه عزت و پیروزی، مقاومت و تداوم مبارزه‌ی متنوّع با رژیم متجاوز صهیونیست و نوکران اوست.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز بداند، تمام توان دستگاه دیپلماسی باید در خدمت مستضعفین جهان بخصوص مردم مظلوم فلسطین و یمن باشد. اکنون که دشمن با طرح جهنمی “معامله قرن” نیرنگ تازه‌ای به کار بسته، جا دارد وزارت خارجه فعالانه در صحنه سیاست بین الملل حضور داشته و اجلاس بزرگ حامیان فلسطین را برنامه ریزی و برگزار کند.

دانشجویان ایران اسلامی نیز مانند همیشه آمادگی خود را برای نابودی اسرائیل و مبارزه همه جانبه با استکبار جهانی اعلام می‌نمایند.

در پایان جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران از تمامی مسئولان دعوت می‌نماید تا هم پای ملت انقلابی ایران و تمامی آزادگان جهان در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت نمایند.

انتهای پیام/ 

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *