مدیریت پارک جنگلی سرخه حصار به شهرداری تهران واگذار می‌شود

مدیریت پارک جنگلی سرخه حصار به شهرداری تهران واگذار می‌شودبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، تفاهم نامه «واگذاری مدیریت پارک‌های جنگلی، جنگلکاری‌ها و اراضی مستعد جنگلکاری» به منظور حفاظت و بهره برداری از جنگل‌ها و مراتع کشور بین وزارت جهاد کشاورزی به نمایندگی محمود حجتی و شهرداری تهران به نمایندگی پیروز حناچی منعقد می‌شود.

موضوع تفاهم نامه مذکور فراهم کردن مقدمات اجرای مدیریت بهره وری پارک‌های جنگلی، توسعه فضای سبز و جنگل کاری در اراضی مستعد و مراقبت و نگهداری از جنگل کاری‌های موجود تحت مالکیت سازمان جنگل‌ها و اداره کل منابع طبیعی استان تهران است. همچنین مفاد این تفاهم نامه شامل جنگلکاری و فضای سبز سنواتی که توسط شهرداری تهران در اراضی ملی ایجاد شده است، می‌شود.

براساس مفاد این تفاهم نامه، مدیریت پارک جنگلی سرخه حصار به شهرداری تهران واگذار خواهد شد و شهرداری منطقه ۱۳ می‌تواند براساس این تفاهم نامه و قبل از انعقاد قرارداد بودجه اجرایی مورد نیاز پارک سرخه حصار را از مراجع مربوطه پیگیری کند.

همچنین پیرو توافق انجام شده مقرر شد شهرداری تهران به جای ساختمان نیمه کاره احداثی در بوستان جنگلی یاس، متعاقب هماهنگی با سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور ساختمانی را به عنوان جایگزین و معوض آن (از اموال متعلق به شهرداری تهران) به آن مجموعه تحویل دهد.

گفتنی است؛ براساس این تفاهم نامه در قالب تعهدات دو جانبه، شهرداری تهران مسئولیت تدوین طرح برای نگهداری از مراتع و جنگلکاری‌ها و سازمان مراتع مسئولیت ارائه شفاف حدود و ثغور اراضی ملی به همراه نقشه و مستحدثات آن را بر عهده گرفتند.

تفاهم نامه واگذاری مدیریت پارک‌های جنگلی، جنگلکاری‌ها و اراضی مستعد جنگلکاری در روز‌های آینده منعقد خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *