محکوم شدن آمریکا در ترور سردار سلیمانی نکته مثبتی است

فواد ایزدی کارشناس مسائل آمریکا در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره گزارش گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر، اقدام آمریکا در به شهادت رساندن سردار سلیمانی را نقض منشور ملل متحد اعلام کرد، گفت: آمریکا نفوذ بالایی بر سازمان ملل دارد اما اینکه گزارشگر ویژه این سازمان،  آمریکا را مقصر ترور سردار سلیمانی اعلام و اقدام این کشور را خلاف قوانین بین‌الملل می‌داند، نکته مثبتی به شمار می آید.

ایزدی ادامه داد: محکوم شدن آمریکا توسط گزارشگر سازمان ملل به این معنا نیست که سازمان ملل متحد به عنوان نهاد بین المللی قرار است کاری کند هرچند اگر کاری هم بخواهد انجام دهد، آمریکا در شورای امنیت آن را وتو می کند.

کارشناس مسائل آمریکا گفت: جمهوری اسلامی نمی‌تواند برای پاسخ گویی درباره به شهادت سلیمانی، منتظر نهادهای بین المللی بماند، نهادهای دیگر حقوق بشری دنیا هم باید چنین گزارش هایی را تهیه کنند.


بیشتر بخوانید


او با بیان اینکه گزارش گزارشگر سازمان ملل پیامی برای نهاد های حقوق بشری است، تصریح کرد: دولت های مستقل دیگر هم باید در این حوزه موضع گیری و آن را محکوم می کردند، در نتیجه گزارش گزارشگر سازمان ملل باید آنها را برای حرکت بهتر تشویق کند.

ایزدی ادامه داد: نهاد‌های قضایی کشور ما با توجه گذشت ۶ ماه از شهادت سردار سلیمانی باید فعالیت‌های بیشتری داشته باشند، اینکه گزارشگر بین المللی این کار را غیر قانونی اعلام می‌کند خوب است و نهاد‌های داخلی ما هم می‌توانند از این گزارش استفاده کنند.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *