محاسبه آمریکا درباره ملت ایران اشتباه بوده است/ ما قربانی تروریسم و سلاح شیمیایی هستیم

روحانی در جمع سفرا و روسای نمایندگی‌های خارجی:

کودتا، تجزیه و جنگ توطئه‌های ناموفق دشمن برای شکست انقلاب بودبه گزارش خبرنگار حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور عصر روز چهارشنبه در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی در جمع سفرا و روسای نمایندگی‌های خارجی با اشاره به چهلمین سال پیروزی انقلاب گفت: مردم ایران توانستند مبارزات علیه رژیم پهلوی را با پیروزی به اتمام برسانند در حالی که رهبر این ملت شانزده سال در تبعید به سر می‌برد.

روحانی با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی الگویی برای دیگر کشور‌ها بود گفت: دشمنان توطئه‌های زیادی را علیه ملت ایران انجام دادند. انقلاب اسلامی ایران انقلابی بدون هرگونه وابستگی به خارج و انقلابی کاملا داخلی و کاملا مردمی بود. در جهان دوقطبی آن زمان، در این کشور شاهد بودیم مردم ایران نهضت و انقلابی را  علیه  دست نشاندگان یک ابرقدرت به نام آمریکا  به پیروزی رساندند. مردم ما بدون پشتیبانی خارجی و با قدرت، فداکاری، ایثار و وحدت توانستند بر یک رژیم تا دندان مسلح در کوتاه‌ترین زمان و کم‌ترین خون‌ریزی به پیروزی دست یابند.

روحانی در ادامه افزود: این پیروزی در حالی رخ داد که  رهبر این انقلاب به خارج از کشور تبعید شده بود.  در طول ۱۶ سال نهضت اسلامی، امام خمینی  ۱۴ سال  را در کشور‌های ترکیه، عراق و فرانسه گذراندند،  این پیروزی باعث امیدواری ملت‌های منطقه  و زلزله‌ای تکان‌دهنده‌ای برای آمریکا و صهیونیسم بود . این در حالی بود که ملت ایران  دربرابر انواع توطئه‌ها که عمدتا توسط آمریکا و صهیونیسم طراحی شده بود، به پیروزی رسید.

رئیس جمهور  در تشریح توطئه‌هایی که علیه ایران طراحی و اجرا شده بود، گفت: اولین توطئه دشمن در ماه‌های اولیه انقلاب برای تجزیه انقلاب بود، دومین توطئه، کودتا بود که دشمن در آن ناموفق بود، سومین توطئه، جنگ تحمیلی علیه ایران بود که در طول ۸ سال باز هم ملت ما پیروز شدند، چهارمین توطئه تحریم نابه‌جا و ظالمانه علیه ایران بود.

وی در ادامه افزود: آمریکایی‌ها به خاطر از دست دادن یک متحد بزرگ خود در منطقه علیه ابرقدرت شرق تمام امکانات خود را در این ۴۰ سال به کار گرفتند و در تمام این صحنه‌ها دشمنان انقلاب ناموفق بودند، دلیل آن این بود که محاسبه آمریکا نسبت به ملت ایران چه قبل و چه بعد از پیروزی انقلاب محاسبه‌ای ناصحیح کرده بودند.

روحانی با بیان اینکه آمریکا قبل از پیروزی انقلاب فکر می‌کرد که با رژیم شاه ملت ایران را شکست می‌دهد، گفت: دشمنان ایران در روز‌های پایانی در فکر کودتا در ایران بودند که ارتش ایران زیر فشار آن‌ها نرفت. دشمنان نظام فکر می‌کردند با جنگ تحمیلی و سلاح‌های کشور‌های مختلف می‌توانند بر ملت ایران پیروز شوند، اما در تمام مقاطع دچار اشتباه بودند.

وی در ادامه افزود: مردم ایران در ۴۰ سال گذشته در همه فراز و نشیب‌های انقلاب،  انتخاب راه درست خود را به جهانیان نشان دادند، ما قربانی تروریسم، سلاح شیمیایی، و  انواع توطئه‌هاعلیه ایران در منطقه هستیم، در همه مراحل؛ مردم ما  با  تکیه بر توانمندی داخلی خود توانستند بر مشکلات فائق بیایند، ویرانی‌های جنگ را بازسازی کنند، آثار تحریم را از بین ببرند و در همه شاخص‌ها موفقیت‌های بزرگی را به دست بیاورند.

رئیس جمهور با بیان موفقیت‌های ایران، گفت: ایران در شاخص‌های انسانی، علم و دانش، بهداشت، علوم تحصیلی، تحقیقات و فناوری‌های نوین به موفقیت‌های بسیار بزرگی در این ۴۰ سال دست یافته است که قابل مقایسه با قبل از انقلاب نیست؛ در عین حال این ملت نشان دادند؛ ملتی هستند که به تعهدات خود پایبند بوده و پشتیبان ملت‌های منطقه هستند. علی‌رغم اینکه صدام به کشور ما تجاوز کرده بود، ما کشوری بودیم که به مردم عراق در زمان حمله ائتلاف پناه دادیم.

در حال تکمیل …

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *