متولی ارائه مجوز برگزاری دوره‌های آموزش قبل از ازدواج معاونت جوانان است

در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

محمد مهدی تندگویان معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره وجود اختلافات در صدور مجوز راه اندازی مراکز روانشناسی بین معاونت جوانان، سازمان بهزیستی و سازمان نظام روانشناسی اظهار کرد: برای حل این اختلاف سال گذشته تفاهم نامه‌هایی را با سازمان بهزیستی و سازمان نظام روانشناسی منعقد کردیم.

او با بیان اینکه در حال حاضر مجوزی که برای راه اندازی مراکز مشاوره صادر می‌شود دارای امضای معاونت جوانان و سازمان نظام روانشناسی است، گفت: سازمان نظام روانشناسی مرجع رسمی تأیید روانشناسان کشور است.

تندگویان افزود: تأییدیه‌های اصلی توسط سازمان نظام روانشناسی صادر و کارگروه‌های مشترک و آزمون‌ها و مصاحبه‌ها توسط معاونت جوانان انجام می‌شود.

او با بیان اینکه مشکلی در این زمینه وجود ندارد، گفت: ماده ۱۰۲ دولت در قانون ابلاغ برنامه‌های موضوع آموزش‌های قبل از ازدواج دستگاه متولی اصلی موضوع را معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان معرفی کرده است و اگر نهاد‌های دیگر می‌خواهند این دوره‌ها را برگزار کنند باید هماهنگی‌های لازم را با دستگاه متولی اصلی انجام دهند.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان افزود: سازمان بهزیستی دفاتر مشاوره‌ای را که از قبل داشت، فعال دارد و اگر بخواهد در حوزه‌های آموزش قبل از ازدواج ورود کند، طبق تفاهم نامه باید هماهنگی‌های لازم را انجام دهد.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *