ماسک در ۱۲۷ ایستگاه متروی تهران و حومه عرضه می شود

ماسک در ۱۲۷ ایستگاه متروی تهران و حومه عرضه می شودبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، فرنوش نوبخت نایب رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت: بعد از گذشت کمتر از ۲۰روز از اجرای طرح «اجباری شدن استفاده از ماسک در حمل و نقل عمومی کلانشهرها» برنامه ریزی راه اندازی مراکز فروش ماسک توسط وزارت صمت و با همکاری شهرداری تهران و معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران درتمامی ایستگاه‌های خطوط هفتگانه متروی تهران و حومه انجام شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه رصد مسافران از طریق دوربین‌های مترو، انجام می‌شود افزود: اغلب افراد از ماسک استفاده می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه در تمامی ایستگاه‌های مترو امکان تهیه ماسک وجود دارد گفت: از تمامی شهروندان و مسافران می‌خواهیم در زمان ورود به مترو حتما از ماسک استفاده کنند.

نوبخت خاطرنشان کرد: این طرح به منظور حفظ سلامتی افرادی که قصد دارند از سامانه‌های حمل و نقل عمومی درون شهری استفاده کنند، تصویب شده و برای اجرای هرچه بهتر آن نیازمند یاری شهروندان و مسافران هستیم.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در ادامه درباره استمرار روند ضدعفونی کردن قطار‌ها و ایستگاه‌های شبکه مترونیز گفت: قطار‌های مترو با دو روش خشک و‌تر توسط سیستم‌های مکانیزه شستشو مترو، شستشو و ضد عفونی می‌شوندهمچنین تمامی قطار‌ها در ایستگاه‌های ابتدایی و انتهایی هرخط نیز به صورت خشک ضد عفونی می‌شود. این کارتا زمانی که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اوضاع را عادی اعلام کند ادامه خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: این کار بر اساس استاندارد‌ها و دستورالعمل‌های ابلاغی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تمامی اماکن مترو، پایانه‌ها و قطار‌ها انجام می‌شود.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *