لزوم تعقیب قضایی مقام‌های آمریکایی به خاطر حمایت از داعش

سی و سومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی در بیانیه پایانی تاکید کرد:

لزوم تعقیب قضایی مقام‌های آمریکا به خاطر حمایت از داعشبه گزارش  حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،‌   فعالان سیاسی و احزاب جهان اسلام شرکت کننده در سی و سومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی در تهران عصر چهارشنبه با صدور بیانیه‌ای تاکید کردند: از مجمع جهانی تقریب مذاهب می‌خواهیم تا از طریق مراجع حقوقی و قضایی در سطح بین‌الملل، خواهان محکومیت و پرداخت غرامت توسط واشنگتن به خاطر ایجاد داعش و همچنین حمایت از جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین و جنایات عربستان علیه مردم یمن شود.

جمع آوری مشترکات مذهبی، تقویت فعالان سیاسی جهان اسلام، تبیین گفتمان مقاومت و اهمیت موضوع فلسطین برای مردم به ویژه جوانان، تبادل نظر در فضای مجازی و انتشار نشریه از جمله مواردی است که در بیانیه مزبور بر آن تاکید شده است.

امضاء کنندگان این بیانیه ضمن تاکید بر ترویج اندیشه پیوند دین و سیاست، حمایت از محور مقاومت و فلسطین را راهبرد اصلی خود عنوان کردند.

در این بیانیه آمده است: موجودیت بیت المقدس به عنوان پایتخت ابدی کشور فلسطین یک راهبرد تغییرناپذیر است.

دومین اجلاسیه بین المللی «احزاب و فعالان سیاسی جهان اسلام» امروز چهارشنبه با حضور فعالان سیاسی بیش از ۵۰ کشور جهان در هتل آزادی تهران برگزار شد.

کمیسیون دانشجویی به عنوان نخستین کمیسیون سی و سومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی نیز، امروز با حضور ۱۲۰ دانشجو از بیش از ۲۵ کشور دنیا در همین مکان برگزار شد.

سی‌وسومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی با موضوع وحدت امت در دفاع از مسجدالاقصی، با حضور ۴۰۰ تن از علما و اندیشمندان بیش از ۹۰ کشور جهان و ۱۸۰ تن از علما، اندیشمندان و مسئولان کانون تقریب دانشگاه‌ها از ۱۱ استان کشور در روز‌های پنج‌شنبه، جمعه و شنبه (۲۳ تا ۲۵ بهمن ۹۸) در تهران برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *