قاتل پس از ارتکاب جنایت، چک‌های بانکی مقتول را وصول می‌کرد

قاتل پس از ارتکاب جنایت، چک‌های بانکی مقتول را وصول می‌کردبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، گفت: در مورخه ۲۵/۱۲/۱۳۹۴ یک فقره فوت مشکوک در منطقه شهران تهران بزرگ به کلانتری ۱۴۲ کن اعلام شد.

با حضور مأموران کلانتری در محل و تأیید خبر اولیه، موضوع به اداره دهم ویژه قتل و قاضی کشیک ویژه قتل دادسرای ناحیه ۲۷ تهران اعلام شد.

وی اظهار کرد: کارآگاهان اداره دهم و تیم تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران بزرگ در بررسی صحنه کشف جسد، مطمئن شدند که متوفی بر اثر اصابت جسم سخت به قتل رسیده است؛ لذا پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد تشکیل و تحقیقات جهت شناسایی و دستگیری قاتل در دستور کار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

سرهنگ ولیپور گودرزی تصریح کرد: دختر مقتول که به واسطه عدم پاسخگویی پدرش به تماس‌های تلفنی وی به محل سکونت مقتول مراجعه و پس از ورود به منزل با جسد پدرش در داخل آشپزخانه روبرو شده بود، وی در اظهاراتش به کارآگاهان عنوان کرد که شب کشف جسد (۲۵/۱۲/۱۳۹۵) قرار بود تا پدرم برای حضور در مراسم چهارشنبه‌ی پایانی سال در خانه ما باشد؛ به همین علت چندین نوبت با تلفن همراهش تماس گرفتم تا به دنبال او بروم، اما بر خلاف انتظار پدر پاسخگوی تماس‌های من و دیگر اعضای خانواده نبود تا اینکه من برای پیگیری موضوع به خانه‌ی پدرم رفته و در آنجا با جسد وی روبرو شدم.

وی افزود: همزمان با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که چک‌های بانکی متعلق به مقتول در حال وصول در شعبات بانکی شهر تهران است که بلافاصله طی هماهنگی با سیستم بانکی، افراد مراجعه کننده به شعبه‌های مختلف بانکی شناسایی و در تحقیقات از آن‌ها مشخص شد تمامی آن‌ها رانندگان پیک‌های موتوری هستند که جوانی از آن‌ها درخواست کرده تا نسبت به وصول چک‌های بانکی اش اقدام نمایند. با توجه به تحقیقات بعمل آمده از رانندگان پیک‌های موتوری و انجام چهره نگاری‌های متعدد، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی اطمینان پیدا کردند که در تمامی موار جوانی حدودا ۴۰ ساله چک‌های بانکی متعلق به مقتول را به رانندگان پیک‌های موتوری تحویل داده است.

سرهنگ‌ولیپور گودرزی گفت: با بدست آمدن تصویر اولیه‌ی این شخص، تصویر وی به اعضای خانواده مقتول نشان داده شد که بلافاصله این جوان به هویت “امیر” (متولد ۱۳۵۹) و به عنوان یکی از بستگان آن‌ها شناسایی شد. اعضای خانواده مقتول پس از شناسایی تصویر امیر عنوان کردند که مقتول پس از خرید یک آپارتمان در شهر جدید پرند از امیر، با وی درگیری و اختلاف مالی پیدا کرده است.

وی افزود: کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با مراجعه به محل سکونت “امیر” در غرب تهران اطلاع پیدا کردند که او مدت کوتاهی پس از وقوع جنایت به صورت ناگهانی ناپدید شده بگونه‌ای که حتی اعضای خانواده اش نیز اطلاعی از محل سکونت جدید وی ندارند؛ اقدامات پلیسی جهت شناسایی مخفیگاه امیر در دستور کار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار داشت تا سرانجام کارآگاهان این اداره اطلاع پیدا کردند که امیر به تازگی به تهران آمده و در حال حاضر در فاز چهارم شهر جدیدی پردیس مخفی شده است؛ بلافاصله کارآگاهان اداره دهم با اخذ نیابت قضایی به شهر جدید پردیس اعزام شده و پس از شناسایی دقیق مخفیگاه امیر در یک مجتمع آپارتمانی، در ساعت ۱۳:۰۰ مورخه ۲۰/۰۹/۱۳۹۷ وی را دستگیر و به اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت گفت: امیر در اظهارات اولیه به سرقت دسته چک و جعل امضای مقتول جهت برداشت غیرمجاز از حساب بانکی اعتراف کرد، اما منکر هرگونه اطلاع داشتن از جنایت شد تا نهایتا پس از ارائه شواهد، دلایل و قرائن غیرقابل انکار لب به اعتراف گشود و صراحتا به ارتکاب جنایت اعتراف کرد.

متهم در اعترافاتش در خصوص انگیزه و نحوه ارتکاب جنایت به کارآگاهان گفت: بنده یک خانه را به همراه وسایل داخل آن در شهر جرید پرند به مقتول فروخته بودم، اما مقتول پس از گذشت مدت کوتاهی از زمان خرید خانه مدعی شد که من اقدام به سرقت قسمتی از لوازم داخل خانه کردم؛ به این بهانه، طی تماس‌های مکرر با من و اعضای خانواده ام به من و آن‌ها نسبت دزدی می‌زد و زمانیکه به این رفتارش اعتراض کردیم شروع به ناسزاگویی و فحاشی می‌کرد تا اینکه در مورخه ۲۴/۱۲/۱۳۹۴ به قصد صحبت به خانه مقتول رفتم؛ زمانیکه وارد خانه مقتول شدم او حتی اجازه صحبت به من نداد و مجددا شروع به ناسزاگویی کردن به من و اعضای خانواده ام کرد و همین موضوع باعث عصبانیت من شد؛ در یک لحظه مقتول را به عقب هل دادم که وی تعادل خودش را از دست داد و روی زمین افتاد و سرش محکم به زمین برخورد کرد؛ وقتی بالای سرش رفتم متوجه شدم که او نفس نمی‌کشد؛ برای آنکه صحنه را سرقت نشان دهم اقدام به سرقت قسمتی از مدارک مقتول از جمله دسته چک‌های بانکی وی نموده و به سرعت از خانه خارج شدم.

سرهنگ ولیپور گودرزی خاطرنشان کرد: با اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *