قابل توجه اعضای محترم هیات مدیره بلوکها و ساکنین شریف شهرک اکباتان

قابل توجه اعضای محترم هیات مدیره بلوکها و ساکنین شریف شهرک اکباتان

باسلام باستحضار می رساند در جلسه مشترک اخیر معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران مقرر گردید بمنظور حل معضلات و مشکلات و تعیین تکلیف پروژه های نیمه تمام در شهرک اکباتان، نسبت به تهیه طرح موضعیRFP یا همان سند اطلاعاتی ویژه شهرک اکباتان توسط مشاور ذیصلاح شهرداری تهران اقدام گردد.
براساس صورتجلسه فوق مقرر شد با مشارکت شهرداری منطقه ۵ طرح اولیه تهیه و جهت اقدام به اداره کل شهرسازی شهرداری تهران ارایه گردد.
در مرحله بعد اداره کل شهرسازی و طرحهای شهری ضمن بررسی و تکمیل طرح موضعی RFP اولیه و برآورد حق الزحمه تهیه طرح، نسبت به تایید شرح خدمات جهت انتخاب مشاور اقدام نماید.
در نهایت شهرداری تهران براساس سند اطلاعاتی تهیه شده، در خصوص پروژه های انجام شده و یا نیمه تمام که باعث آسیب و یا تنزل شهرک اکباتان گردیده است، تصمیم گیری نماید.
در متن صورتجلسه به نکاتی در خصوص اهمیت معماری شهرک اکباتان اشاره و تاکید شده است که حائز اهمیت می باشد و باعث خوشحالیست که مدیران ارشد فعلی شهرداری تهران بدان واقف می باشند.
در صورتجلسه تاکید شده است که شهرک اکباتان به لحاظ معماری، سازمان فضایی واحد های همسایگی و تکنولوژی ساخت به عنوان یکی از میراث ارزشمند معماری و شهرسازی معاصر شهر تهران محسوب می گردد که در سالهای گذشته بدلیل عواملی نظیر احداث و عبور بزرگراههای شهری از محدوده شهرک و متعاقب آن استقرار ساختمانهایی با عملکرد منطقه ای و حتی فراتر از آن نظیر پروژه تجاری مگامال، ارزش‌های فضایی شهرک مزبور دستخوش تنزل قرار گرفته و دیگر اهداف اولیه و معیارهای کیفی سطح زندگی در این مکان قابل دستیابی نمی باشد.
از این رو مقرر شد بمنظور بررسی عمده مشکلات حادث بر سازمان فضایی و بررسی پیشینه مداخلات کالبدی نسبت به تهیه طرح موضوعی ویژه شهرک اکباتان اقدام گردد.
طرح موضعی موصوف، ضمن ارائه راهبردهای احیای فضای مناسب شهرک با توجه به مداخلات اخیر، به بررسی نیازهای خدماتی و برنامه ریزی نحوه تامین آنها در ظرفیت های فضایی موجود خواهد پرداخت.
همچنین لازم است از طریق بررسی آسیب های ناشی از استقرار عملکردهایی با مقیاس فرا منطقه ای در محدوده شهرک، نسبت به ارایه راهکار های حل مشکل و کاهش اثرات مخرب شهرک پرداخته شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *