علت اصلی انتقال سفارت آمریکا به قدس پیروزی جبهه مقاومت است

شیخ‌الاسلام در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛

علت اصلی انتقال سفارت آمریکا به قدس پیروزی جبهه مقاومت استحسین شیخ الاسلام مشاور وزیر امور خارجه و کارشناس مسائل خاورمیانه در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره اهداف آمریکا از انتقال سفارت خود به قدس گفت: هر روزی که می‌گذرد جبهه مقاومت قوی تر می شود و در مقابل آمریکا و رژیم صهیونیستی ضعیف تر می شوند، به همین دلیل آنها می‌خواهند فرار روبه جلو داشته باشند.

وی ادامه داد: آمریکا سفارت خود را به قدس انتقال داد، زیرا معتقد است کارهایی که امسال می تواند انجام دهد سال دیگر توانایی انجام آن را ندارد.

مشاور ظریف بیان کرد: در حال حاضر جبهه مقاومت در لبنان رئیس جمهور انتخاب می‌کنند و در مجلس نیز اکثریت را به خود اختصاص داده و همچنین در سوریه نیز مقاومت در مقابل همه توطئه ها موفق شده است، از این‌رو آمریکایی ها عصبانی هستند.

وی تصریح کرد: روزی بود که افکار عمومی اروپا، فلسطین را مصداق تروریسم می‌دانست و اسرائیلی‌ها را مظلوم، اما حالا آنها فهمیدند که تروریسم واقعی رژیم کودک‌کش صهیونیستی است و مظلوم واقعی مردم فلسطین هستند و روز به روز بیشتر طرفدار جبهه مقاومت می شوند.

شیخ الاسلام گفت: افکار عمومی اروپا نسبت به این موضوع عکس العمل نشان می دهند و یکی از آنها نخریدن کالاهای اسرائیلی است با اینکه خیلی ارزان وارد اروپا می شود.

مشاور ظریف اظهار کرد: تظاهرات مسالمت آمیزی در فلسطین به نام راهپیمایی بازگشت برگزار می شود که در آن مردم فلسطین می خواهند به خانه‌های خودشان برگردند و قطعنامه ۱۹۴ سازمان ملل نیز آن را به رسمیت می‌شناسد.

وی تصریح کرد: فلسطینی‌ها در آن طرف سیم خاردار تظاهرات می‌کنند، اما رژیم کودک کش اسرائیل آنها را شهید می کند، به خاطر اینکه عصبانی است می‌خواهد احساس قدرت کند.

مشاور ظریف تاکید کرد: اروپایی ها در انتقال سفارت شرکت نکردند، زیرا روش زورگویی آمریکا و اسرائیل دیگر نتایج گذشته را ندارد. ترامپ درباره حزب الله تبلیغات منفی زیادی کرد، اما مردم لبنان به حزب الله رای دادند، واقعیت این است که مردم می‌فهمند و دیگر حرف های آنها را قبول نمی کنند.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *