عضو شورای شهر تهران : نامگذاری ساختمانی از شهرداری تهران به نام حجاریان کاری کوچک در حق اوست!

خبرنگار: کاظمی/نام گذاری ساختمانی به نام سعید حجاریان‌ باید 18 سال پیش انجام می‌شد/ هنوز تصمیمی برای نام گذاری سایر اماکن به نام رهبران اصلاحات گرفته نشده است

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه سعید حجاریان‌ به عنوان تئوریسین‌ جریان اصلاحات است، گفت: نامگذاری ساختمانی از شهرداری تهران به نام حجاریان کاری کوچک در حق اوست!

زهرا صدراعظم نوری در گفتگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان در پاسخ به سوالی در خصوص آنچه در کمیته نامگذاری شورا تحت عنوان نامگذاری ساختمان شماره ۲ شورای شهر به نام سعید حجاریان‌ مطرح شده و همچنین ضرورت این اقدام در حالی که شورا در روزهای پایانی سال درگیر مسائل مهمی چون بودجه ۹۷ و طرح زوج و فرد است گفت: بنده از این تصمیم اطلاعی ندارم، اما روال بر این است که هر موضوعی ابتدا در کمیته نامگذاری مطرح می‌شود و پس از آن که اقدامات اولیه انجام شد پیشنهادات به صحن می‌آید و در آن جا به رای گذاشته می‌شود.

عضو شورای شهر تهران در ادامه، اظهار کرد: امکان نامگذاری ساختمانی به نام سعید حجاریان‌ که خود قربانی تحجر‌ است و در شورای شهر مشغول خدمت بوده و ترور شده موضوعی است که تصمیم گیری در خصوص آن دیر انجام می‌شود و این کار باید ۱۸ سال زودتر انجام می‌شد.

وی تاکید بر اینکه هر کاری باید در جای خود قرار بگیرد و نباید پرداختن به یک موضوع ما را از پرداختن به سایر موضوعات باز دارد، بیان کرد: ما باید از کسانی که در این نظام انقلاب، جنگ و رخدادهای مختلف جان داده‌اند و مورد ظلم قرار گرفته‌اند قدردانی کنیم و مقام آن‌ها ارج بنهیم‌.

رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران تصریح کرد: نامگذاری یک ساختمان به نام سعید حجاریان‌ کار کوچکی است و در مقابل خدمات او، کاری ناچیز است.

صدراعظم نوری در پاسخی به سوالی مبنی بر اینکه افرادی هستند که به کشور خدمت کرده‌اند و هنوز هم در حال خدمت هستند، اگر بخواهیم بین آن‌ها و آقای حجاریان‌ اولویت بندی کنیم آیا آقای حجاریان‌ اولویت اول است، گفت: هر چیزی جای خود را دارد و نمی‌توان گفت کدام در اولویت است اما آقای حجاریان‌ عضو شورای اول بوده و در راه خدمت به مردم شهر تهران و در حین فعالیت در شورای شهر این اتفاق برای او رخ داده است.

وی تصریح کرد: این حداقل کاری است که شورای شهر باید برای آقای حجاریان‌ انجام دهد و ما باید هر کسی را در آن جایگاهی که قرار دارد ارج نهیم‌.

عضو شورای شهر تهران در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اینکه آقای حجاریان‌ پیش از آنکه به عنوان عضو شورا شناخته شده باشد، به عنوان تئوریسین‌ جریان اصلاحات شناخته شده است و شورای پنجم هم منتخب جریان اصلاحات است، آیا امکان دارد که شورای پنجم در گام‌های بعدی اماکن و یا خیابان‌های دیگری را به نام سایر رهبران اصلاحات نظیر رئیس دولت اصلاحات نام گذاری کند، اظهار کرد: هنوز تصمیمی در این خصوص گرفته نشده است و اگر‌چه آقای حجاریان‌ به عنوان تئوریسین‌ جریان اصلاحات است اما مهمتر از آن او شخصی است که مقابل درب شورا ترور شده است و محکوم کردن این حرکت باید ۱۸ سال قبل صورت می‌گرفت.

صدراعظم نوری با بیان اینکه همه افرادی که در این کشور تلاش کردند دارای منزلت هستند، گفت: خدمات ارزنده کسی بر دیگران پوشانده نیست و شایسته است که مردم و نمایندگان آن‌ها از این افراد به هر نحو ممکن قدردانی کنند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا در این قدردانی فرقی بین اصلاح طلب و اصول گرا وجود دارد یا خیر، گفت: قرار نیست این قدردانی تنها با نامگذرای یک خیابان و ساختمان انجام شود اگر چه در این مورد نامگذاری یک ساختمان انتخاب شده است.

عضو شورای شهر تهران در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اینکه آیا گرایش سیاسی افراد برای قدردانی از آن‌ها یک معیار برای شورای پنجم است، اظهار کرد: من در جزئیات مباحث نامگذاری نبودم و این تحلیل خودم است و اینطور نیست که ما خط کشی کرده باشیم و بگوییم باید از کسانی که اصلاح طلب یا اصولگرا هستند، قدردانی شود.

وی با بیان اینکه ما در شورای شهر یک جریان اصلاح طلب هستیم، ادامه داد: طبیعی است که در این کشور فقط اصلاح طلبان نیستند بلکه اصولگرایان‌ و دیگرانی که نه اصلاح طلب و نه اصولگرا هستند نیز وجود دارد.

صدراعظم نوری در پایان خاطر نشان کرد:‌ هر کسی که در این کشور صادقانه خدمتی کرده است به گردن همه حق دارد و باید از او قدردانی کرد و فرقی نمی‌کند که به کدام طیف سیاسی تعلق دارد.

انتهای پیام/

صحبت های صدراعظم نوری در مورد نامگذاری ساختمانی به نام حجاریان

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *