ظریف با همتای گرجستان خود دیدار و گفتگو کرد

ظریف با همتای گرجستان خود دیدار و گفتگو کرد

به گزارش خبرنگار حوزه سیاست خارجی  گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان صبح امروز با “میخائیل جانلیدزه” وزیر امورخارجه گرجستان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار  وزیر امور خارجه گرجستان ضمن ابراز خرسندی از سفر  دکتر ظریف و هیات همراه به گرجستان اظهار داشت: روابط بسیار خوبی با جمهوری اسلامی ایران داریم و آماده ایم در زمینه ها و سطوح مختلف همکاری های خود را گسترش دهیم.

جانلیدزه بر همکاری بین شرکت های ایرانی و گرجستانی تاکید کرد و گفت: زمینه های زیادی برای  سرمایه گذاری شرکت های ایرانی در گرجستان وجود دارد. در حوزه گردشگردی هم  تعداد گردشگران ایرانی از گرجستان افزایش خوبی داشته است. در زمینه تکنولوژی، کشاورزی و صادرات محصولات کشاورزی شرکت های گرجستان علاقمند به همکاری با طرف های ایرانی هستند.

جانلیدزه یکی دیگر از زمینه های همکاری را تعاملات دانشگاهی و تبادل استاد و دانشجو عنوان کرد. وی همچنین بر تنظیم ترتیباتی با کشورهای همسایه آذربایجان و ارمنستان برای عملیاتی کردن کریدور ترانزیتی خلیج فارس و دریای سیاه و با حضور کشورهای چین و هند تاکید کرد.

محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان نیز این دیدار ضمن تشکر از مهمانوازی طرف گرجستانی گفت: افزایش دیدار ایرانی ها از گرجستان نشانه ای از افزایش مناسبات دو کشور است. دکتر ظریف ضمن تاکید بر اراده جمهوری اسلامی ایران بر گسترش و تعمیق همکاری ها با گرجستان، همکاری دو کشور در زمینه های قضایی، دانشگاهی، ترانزیتی و بویژه کریدور خلیج فارس- دریای سیاه ، ایجاد شهرک های صنعتی و انرژی بویژه همکاری گازی، بانکی و سرمایه گذاری مشترک بین دو کشور را از محورهای اصلی آن برشمرد.

انتهای پیام/

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *