طلاهای باد آورده‌ای که راننده خودروی دربستی را وسوسه سرقت کرد + عکس

به گزارش خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سرهنگ حسین همتی جانشین کلانتری ۱۹۰ مجیدیه با اشاره به شناسایی و دستگیری مسافرکشی که به سرقت یک کیلوگرم طلای جامانده در خودرو‌اش اقدام کرده بود، اظهار کرد: رسیدگی به این پرونده از روز پنجم ماه جاری آغاز شد. در این روز مردی هراسان به کلانتری مراجعه و اعلام کرد: در کارگاه طلافروشی کار می‌کنم، امروز برای خرید طلا به مقدار یک کیلو و ۱۵۰گرم به بازار رفته بودم و در این میان مقداری هم وسایل و خرده ریز خریده بودم، طلای خریداری شده را نیز درون ظرفی کوچک گذاشته بودم.

شاکی درادامه گفت: در بازار سوار یک خودرو دربستی شدم، کارگاه من در مجیدیه است و تا رسیدن به آنجا ظرف کوچک طلا را کف خودرو گذاشتم، هنگام رسیدن به مقصد هواسم به برداشتن ظرف طلا نشد و آن را در پراید مسافرکش جا گذاشتم.

سرهنگ همتی در ادامه افزود: این مرد با طرح این شکایت از ماموران تجسس کلانتری درخواست پیدا کردن پراید و کشف طلاهایش را داشت، ماموران در بررسی‌های اولیه خود موفق شدند پراید مورد نظر را شناسایی و توقیف کنند، اما در زمان توقیف خودرو مشخص شد که خودرو در این چند روزه فروخته شده است و به این ترتیب ماموران مجبور شدند به دنبال آدرس منزل متهم این پرونده باشند.

وی درادامه افزود: در مرحله بعدی تحقیقات مشخص شد که متهم بعد از فروش خودروی خود از منزلش نیز اثاث کشی و نقل مکان کرده است، بر همین اساس ماموران با تحقیقات و عملیات خود موفق شدند متهم که مردی ۳۷ ساله و متاهل و دارای یک فرزند است را شناسایی و دستگیر کنند.

طلا های باد آورده ای که راننده را وسوسه سرقت کرد+ عکس

جانشین کلانتری ۱۹۰ مجیدیه در ادامه افزود: در بررسی‌های انجام شده در کلانتری مشخص شد که متهم تمامی طلاها را به شوهرخواهرش تحویل داده و با استفاده از پولی که از او دریافت کرده بود، اقدام به خرید یک دستگاه پرشیای صفر کرده است.

وی در ادامه گفت: به این ترتیب داماد متهم که مردی ۴۵ ساله بود نیز به عنوان متهم بعدی پرونده بازداشت و به کلانتری منتقل شد.

طلا های باد آورده ای که راننده را وسوسه سرقت کرد+ عکس

سرهنگ همتی گفت: متهم دوم که در کار سنگ جواهرات بود، مدعی شد طلاها را به قیمت ۲۵۰ میلیون تومان به فروش رسانده و در مرحله بعدی از تحقیقات مشخص شد او نیز مثل متهم دیگر پول های باد آورده را خرج کرده و دو خودرو یکی برای خودش و دیگری برای خواهرش خریده است و حتی لوازم خانه خود را نیز نو نوار کرده است و برای اعضای خانواده نیز گوشی های گران قیمت خریداری کرده است.

جانشین رئیس کلانتری ۱۹۰ مجیدیه در پایان گفت: در ادامه بررسی پرونده، متهمان به زندان منتقل شدند و ۵۰ میلیون تومان به همراه چند گرمی از باقیمانده طلاها به شاکی بازگردانده شد.

انتهای پیام/

دستگیری مسافرکش سرقت کننده طلا

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *