طرح سوال از رئیس جمهور با دستور لاریجانی به کمیسیون اقتصادی ارجاع شد

طرح سوال از رئیس جمهور با دستور لاریجانی به کمیسیون اقتصادی ارجاع شد/ نمی‌دانم چرا رئیس جمهور وحشت داردمجتبی ذوالنوری نماینده مردم قم در گفت‌وگو با  خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین وضعیت طرح سوال نمایندگان از رئیس جمهور، اظهار کرد: دو فقره سوال از رئیس جمهور وجود داشت که یک مورد مربوط به وضعیت موسسات مالی و اعتباری بود که آقایان وقف‌چی و مطهری آن را پیگیری می‌کردند که نمایندگان با پس گرفتن امضای خود  آن را از حدنصاب انداختند.

وی ادامه داد: بنده نیز سوال از رئیس جمهور مطرح کردم که با بیش از ۱۰۰ امضاء تحویل هیئت رئیسه شد، نامه‌ای هم به رئیس جمهور مبنی بر اینکه نمایندگانش را برای جلسه مشترک با وکلای ملت بفرستد، نوشته شد اما متأسفانه رئیس جمهور از قانون تخطی کرد و نمایندگانش را معرفی نکرد.

نماینده مردم قم تصریح کرد: کمیسیون اقتصادی مجلس گزارش عملکرد غیرقانونی دولت و رئیس جمهور را به هیئت رئیسه ارائه داد و منتظریم که هیئت رئیسه مجلس اقدام کند تا آن سوال جریان خودش را طی کند.

ذوالنوری با بیان اینکه همچنین ما ۵ سوال دیگر درباره قاچاق، بیکاری، رکود، بقای تحریم‌ها و افزایش قیمت ارز تدوین کردیم، تصریح کرد: متأسفانه بازهم وزرا و معاونان رئیس جمهور بسیج شدند و به نمایندگان فشار آوردند که این سوال را هم از حدنصاب انداختند.

نماینده مردم قم با تأکید بر اینکه این تخطی هزینه زیادی برای نظام دارد، گفت: بنده نمی‌دانم چرا رئیس جمهور وحشت دارد که به مجلس بیاید و به سوالات نمایندگان پاسخ دهد.

ذوالنوری افزود: رئیس جمهور مدام می‌گوید تابع شفافیت است و از نقد استقبال می‌کند، اما برای ما جای سوال دارد که آقای روحانی چرا به قانون عمل نمی‌کند و اجازه نمی‌دهد نمایندگان سوالاتشان را از وی بپرسند و با این شرایط چگونه می‌خواهد که ما حرفش را مبنی بر اینکه مدام می‌گوید از نقد استقبال می‌کند، باور کنیم و این مسئله مصداق قسم حضرت عباس و دم خروس است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با انتقاد از هیئت رئیسه مجلس درباره این مسئله اظهار کرد: البته هیئت رئیسه هم در این موضوع بی‌تأثیر نیست و به شدت از رفتار هیئت رئیسه گله‌مند هستیم و یک روز منتشر خواهم کرد که چه لابی‌هایی درباره سوال رئیس جمهور اتفاق افتاد و چه شگردهایی بکار گرفته شد که رئیس جمهور به مجلس نیاید.

ذوالنوری با اشاره به اینکه البته بنده آن ۵ سوال را مجددا احیاء کردم، تصریح کرد: نمایندگانی که بعضا امضاءهای خود را پس گرفتند پشیمان شدند و دوباره سوال از رئیس جمهور را امضاء کردند که این امضاءها محکم است و با ۹۳ امضاء تقدیم هیئت رئیسه مجلس شد.

وی خاطرنشان کرد: رئیس مجلس شورای اسلامی هم روی این ۵ سوال دستور داد و این سوالات به کمیسیون اقتصادی مجلس ارجاع داده شد و قرار است که آقای پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی این سوالات را به رئیس جمهور منتقل کند.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *