ضرورت نگاه واقع‌گرایانه برای مقابله با تحریم‌ها/دولت موظف است برای مقابله با جنگ اقتصادی برنامه داشته‌ باشد

پزشکیان در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

نایب رئیس اول مجلس گفت: برای مقابله با تحریم‌ها، نگاه واقع‌گرایانه به وضعیت اقتصادی و نقشه‌های آمریکا لازم است تا راه حل مناسبی پیدا شود.


برای مقابله با تحریم‌ها نگاه واقع‌گرایانه لازم استمسعود پزشکیان، نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره تغییر رویکرد مجلس در لایحه بودجه سال ۹۸ با توجه به شرایط اقتصادی کشور، تصریح کرد: اکنون کشور در وضعیت جنگ اقتصادی تمام عیار با آمریکاست و قطعا رویکرد مجلس متفاوت خواهد‌بود؛ ایالات متحده با تمام وجودش ایستاده تا ما را زمین بزند و راه‌های ممکن برای گریز از تحریم جمهوری اسلامی را مسدود کند.

وی افزود: با اتخاذ تصمیم‌های تازه در این شرایط باید برای با عزت و با قدرت ماندن تلاش کنیم و در راه هدف‌های انقلاب و شهیدان قدم برداریم؛ نمی‌شود که همان مسیر گذشته را پیمو، مانند قبل فکر کرد و در عین حال توقع داشت که به وضعیت بهتری برسیم.

پزشکیان ادامه داد: برای مقابله با تحریم‌ها، نگاه واقع‌گرایانه به وضعیت اقتصادی و نقشه‌های آمریکا لازم است تا راه حل مناسبی پیدا شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس در پاسخ به انتقاد‌های دولت مبنی بر اینکه در بودجه‌بندی کمیسیون تلفیق تغییر‌هایی ایجاد شده‌ است، گفت: بودجه در کمیسیون تلفیق دستخوش تغییر‌هایی می‌شود، اما موضوع قابل توجه، کنار کشیدن از تفکر منطقه‌ای، شهری، جناحی و دسته‌ای است تا مردم در برابر چالش‌های آمریکا با مشکل اساسی مواجه نشوند.

پزشکیان در پایان یادآور شد: اگر از تفکر‌های جناحی دست نکشیم، مردم کشور به ویژه اقشار متوسط و متوسط رو به پایین، قطعا به مشکل خواهند‌ خورد، بنابراین مجلس، دولت و بزرگان سیاسی مملکت موظفند تا برای مقابله با جنگ اقتصادی و تحریم‌ها برنامه داشته‌ باشند.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *